Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C

Mladá Ukrajinka nepřežila cestu do Itálie. S uprchlíky havaroval autobus

Autor: ČTK - 
13. března 2022
11:22

V Itálii dnes na dálnici havaroval autobus se zhruba padesáti Ukrajinci. Jeden z uprchlíků nehodu nepřežil, další lidé utrpěli zranění. Informovala o tom agentura Reuters.

Autobus sjel ze silnice, na videu zveřejněném na twitteru italských hasičů lze vidět, že se převrátil na bok. K nehodě došlo mezi Cesenou a Rimini na severovýchodě Itálie.

Podle italských médií zemřela při nehoda mladá žena. Zranění zbylých cestujících nejsou vážná. Podle agentury AP uprchlo před válkou z Ukrajiny do Itálie zatím zhruba 35.000 Ukrajinců. Většina z nich se do země dostala přes Slovinsko.

11:20
Dnes

Ruské bezpečnostní služby podle agentury Tass zatkly v Kerči muže obviněného z předávání informací ukrajinským úřadům. 

„Pro podezření z vlastizrady byl zadržen 45letý obyvatel Kerče. Bylo zjištěno, že muž prostřednictvím internetového komunikátoru aktivně navázal kontakt s pracovníkem hlavního zpravodajského ředitelství ministerstva obrany Ukrajiny, na jehož pokyn prováděl foto a videozáznam pohybu vojenské techniky ve směru do zóny zvláštní vojenské operace a předával uvedené informace prostřednictvím uzavřených komunikačních kanálů,“ napsala FSB.

11:04
Dnes

Podle Institutu pro studium války (ISW) skutečnost, že ruští a ukrajinští představitelé v poslední době hlásí méně ruských pozemních útoků ve směru na Kupjansk a Lyman, znamená, že ukrajinská protiofenziva odvedla pozornost ruských sil od linie Kupjansk-Svatove-Kreminna a výrazně oslabila ruské útočné úsilí podél této linie.

V jednom z předchozích hodnocení ISW se uvádí, že cílem ruských útočných operací na linii Kupjansk-Svatove-Kreminna bylo přimět ukrajinská vojska, aby se na této linii držela stranou od kritičtějších oblastí fronty.

10:58
Dnes

Rusko může zavést kvóty na vývoz pohonných hmot do zámoří, pokud se úplným zákazem vývozu zavedeným minulý týden nepodaří snížit trvale vysoké ceny benzinu a nafty, uvedl místopředseda vlády Alexandr Novak.

Podle agentury Reuters vláda ve svém prohlášení uvedla, že Novak ve čtvrtek pozdě večer na setkání vedoucích manažerů ruských ropných společností řekl, že zákaz vývozu benzinu a nafty zpočátku vedl k poklesu cen na komoditní burze.

Zobrazit celý online

Video  Blesk Podcast: Smrt ze stresu, hladu či zimy. Chovatelé zůstávají se zvířaty v ukrajinských zoo  - Jiří Marek, Lukáš Červený, reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud