Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Zataženo 17°C

Žena oslavovaného pediatra s brokovnicí skončila v Plzni: Přijela s dítětem a rodinou vlakem

Autor: VaB - 
28. února 2022
17:58

Fotografie ukrajinského dětského lékaře s brokovnicí v ruce a malým dítětem v druhé obletěly svět. Lidé ho oslavují jako hrdinu! Nemalou pomoc ocenila i jeho žena, která s dětmi a rodinou vlakem odcestovala do Plzně, netrvalo dlouho a ubytování a pomoc jí nabídly desítky lidí! 

Mladý pediatr Demydov se přes noc stal pro Ukrajince jejich národním hrdinou! V zemi sužované válkou chrání malé děti z nemocnice v Okhmatdyt s brokovnicí v ruce. Na fotce drží v jedné ruce zbraň a v druhé malé miminko.

„V nemocnici jsou děti připojené na kyslík,“ vysvětlil doktor v příspěvku na sociální síti, proč zdravotníci nemohli miminka přemístit do bezpečí podzemního krytu. Jejich zařízení totiž ruští vojáci ostřelovali a spousta pacientů se přesunula do podzemního krytu.

Těhotné ženy mezitím přivádějí na svět miminka v bezpečí krytů, kde jim nehrozí tak velké nebezpečí. V nemocnici Ochmatdyt v Kyjevě se jim takto podařilo na svět přivést minimálně šest miminek. Sám pediatr má podle svého instagramu ve zbraních zálibu, pacienti jsou tak zřejmě v bezpečí.  

Žena skončila v Plzni

Mezitím Demydovova žena z okupované Ukrajiny uprchla. „Moje žena s mým synem a její rodinou jsou v České republice, v Plzni,“ uvedl na instagramu s tím, že všechny své sledující prosí o pomoc, a přiložil i telefonní číslo jeho mladé ženy.

Ta mezitím sdílela video z vlaku, ve kterém do Plzně zřejmě přicestovala. „Jsme v České republice, cestovali jsme ze Zakarpatí vlakem,“ napsala. Lidem situace mladé ženy a její rodiny a přátel nebyla lhostejná, okamžitě začali volat a nabízet střechu nad hlavou.

„Přišlo mi více jak 150 zpráv nabízejících pomoc. Jsem všem moc vděčná, děkuji všem za pomoc! Je nás třináct, z toho pět dospělých, zbytek jsou malé děti a teenageři,“ popsala s tím, že jim byla nabídnuta pomoc a bydlení.

Video  Charkov pod palbou, mrtví civilisté! A ostré sankce drtí Rusko.  - Bára Horáková, Lukáš Červený, Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud