Pátek 19. dubna 2024
Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela
Oblačno, déšť 8°C

Ukrajinci oslavují hrdinu: Mladý voják se obětoval, aby zastavil postup ruských tanků

Autor: štt - 
26. února 2022
13:11

Ukrajinská armáda oslavuje mladého vojáka Vitalije Skakuna jako hrdinu. Mladík se totiž obětoval při podminování mostu, po kterém chtěla projet ruská vojska. Velení jeho hrdinský čin ihned navrhlo na státní vyznamenání.

„V tento nelehký den, kdy se ukrajinský lid brání ruským okupantům útočícím ze všech strany, se nejtěžší boje odehrály v oblasti Krymské šíje,“ zní v prohlášení uveřejněném na oficiálních stránkách ukrajinské armády.

Krátký příspěvek je věnován jedné z prvních hrdinských obětí konfliktu. Voják Vitalij Volodymyrovič Skakun se dobrovolně přihlásil k náročnému úkolu, pro jehož splnění musel položit tu nejvyšší možnou oběť – vlastní život.

K zastavení ruské kolony tanků mířících do vnitrozemí bylo potřeba vyhodit do povětří silniční most nacházející se u pobřežního města Genichesk. Vitalij stihl most podminovat, ale už se nestihl vrátit zpět.

„Jeho hrdinský čin výrazně zpomalil postup nepřítele, což jednotce umožnilo přemístění a reorganizaci obrany,“ píše se dále. Velení námořní pěchoty ihned požádalo o udělení státního vyznamenání za statečnost.

Video  Kyjev pod palbou: Město počítá škody po nočních explozích  - Reuters
Video se připravuje ...

Video se připravuje ...
Další videa