V uprchlických centrech v Německu vládnou zločinecké gangy. Bijí se a znásilňují

Situace v uprchlických centrech není ideální. Tvoří se zločinecké gangy, ženy jsou prý znásilňovány...
Autor: ČTK - 
29. září 2015
18:38

V některých ubytovnách pro uprchlíky v Německu vládnou zločinecké struktury. Tvrdí to šéf německých policejních odborů Rainer Wendt v rozhovoru pro list Passauer Neue Presse. Násilnosti jako ty, které se udály o víkendu v centru pro migranty ve středoněmeckém Kasselu, nejsou podle něho ničím novým.

„Takový vývoj zažíváme už týdny, měsíce,“ řekl Rainer Wendt. Dodal, že se mezi migranty vytvářejí skupiny podle etnického původu, náboženství nebo klanů a ty na sebe útočí noži a podomácku vyrobenými zbraněmi. Takto se podle něj v některých zařízeních rozhořely nábožensky nebo politicky motivované boje o nadvládu.

Aby se situace zklidnila, je podle Wendta nutné poskytnout mimořádnou ochranu křesťanským migrantům. Ve většině případů jsou totiž pachateli násilností muslimové. „Bojují mezi sebou sunnité a šíité,... snaží se prosazovat svá pravidla,“ uvedl Wendt.

Mimořádně zranitelné jsou ženy a děti bez rodičů. „V těchto případech se lze o rozsahu násilí jen dohadovat, protože ženy a děti ze strachu často nic neoznamují. Jde o případy zneužívání a znásilňování,“ řekl Wendt. Požaduje, aby Německo rychle vyhošťovalo uprchlíky, kteří se dopustí násilných trestných činů.

V neděli se do potyček v uprchlickém centru v kasselské části Caldenu zapojily stovky lidí různých národností. Zranění utrpělo 14 lidí, z toho tři policisté.

Podle deníku Die Welt se ozývají hlasy, aby byli uprchlíci různého vyznání ubytováni odděleně. Nicméně někteří odborníci poukazují na to, že při současném přílivu migrantů by něco takového bylo jen obtížně proveditelné.

V září přišlo jen do Bavorska 170 tisíc uprchlíků, informoval v úterý premiér této spolkové země Horst Seehofer. Za srpen zaregistrovaly úřady v celém Německu 104 tisíc nových žadatelů o azyl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud