Vlna uprchlíků nepolevuje: Rakousko jen za sobotu přijalo přes 12 000 běženců

Autor: ČTK - 
20. 9. 2015
08:56

Do Rakouska přišlo během soboty více než 12 000 migrantů. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na rakouský Červený kříž.

Jedná se především o uprchlíky, které chorvatské úřady přepravily předtím do Maďarska a Maďarsko je poslalo dále na rakouské území. Chorvatsko již dříve uvedlo, že si nedokáže poradit s 20 000 běženci, kteří od středy dorazili do země.

Budapešť v sobotu ostře kritizovala Chorvatsko, že porušuje pravidla, když migranty neregistruje a posílá je rovnou do Maďarska. Server BBC News nicméně napsal, že někteří uprchlíci reportérům BBC řekli, že je neregistrovaly ani maďarské úřady a místo toho je urychleně přesouvaly k rakouským hranicím.

Rakouská policie v sobotu oznámila, že očekává v tento den nejméně 10 000 nově příchozích. Šéf rakouského Červeného kříže Gerry Foitik později rakouské tiskové agentuře APA sdělil, že během soboty vstoupilo do Rakouska mezi 12 000 a 13 000 běženci.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa