Úterý 27. února 2024
Svátek slaví Alexandr, zítra Lumír
Oblačno 11°C

Šílenství kvůli vajíčkům v akci. Češi vzali útokem obchody Lidl, vyprodáno bylo za minuty

Aktualizováno -
7. listopadu 2022
22:08
Autor: Mii, lig - 
7. listopadu 2022
10:20

Pod extrémním náporem zákazníků se v pondělí ráno ocitly prodejny Lidl po celém Česku. Do poboček vyrazily tisíce lidí se zájmem získat akční zboží, zejména 30 ks vajíček, která se prodávala za 99 korun. Kolem prodejen vznikaly dlouhé fronty, vyprodáno bylo na mnoha místech již pár minut po otevírací době.

Nápor zákazníků na vlastní oči zažil i pan Jiří, který do Lidlu v Praze na Barrandově vyrazil ještě před 7. hodinou ranní. Když dorazil, byl svědkem dlouhé fronty. „V 7 hodin už byl úplně narvaný Lidl a všichni běželi k první paletě, kde byla právě ta vajíčka a během pěti minut paleta naprosto zmizela,“ popsal pro Blesk Zprávy.

„Oni pak lidé kupovali i věci na pečení, ale vajíčka byla úplně bez šancí,“ uvedl s tím, že zlevněné byly i další produkty jako cukr či mouka, ale vajíčka byla jasný hlavní tahák. Plato 30 ks z českého chovu se prodávalo za 99 korun, běžná nezlevněná cena je v současnosti daleko přes.

Lidé plata vajíček brali po několika kusech, Jiří viděl i rodinu, která se fotila se čtyřmi baleními. „Byli opravdu rádi, že je sehnali,“ sdělil Blesk Zprávám.

Podobná situace panovala i v ostatních prodejnách Lidl v Česku. Pobočka v Bohumíně – vajíčka vyprodána v 7:20 ráno. Hodonín – lidé na sociálních sítích hovoří o „davovém šílenství“. „Kamarádka tam byla a byl to ‚zájezd‘ seniorů z Josefova a Prušánek. Rychlostí tornáda (opravdu jen přirovnání) vejce fuč, tuk na pečení fuč!“ píše paní Hana na facebooku. Fronty se tvořily podle svědectví i v Brně, Ostravě či Orlové.

Podle Českého statistického úřadu (ČSÚ) vejce v září meziročně zdražila o 30 procent. Data za říjen ještě nejsou k dispozici.

„O produkty nabízené v rámci našich akcí bývá zpravidla velký zájem. Zvýšenou poptávku v poslední době registrujeme například u základních potravin. Jak inzerujeme i v našich letácích, daná akce platí do určitého data, nebo již zmíněného vyprodání,“ uvedl v reakci pro Blesk Zprávy mluvčí Lidlu Tomáš Myler.

„Naším primárním cílem je zajistit dostatečné množství zboží, akční nabídky však plánujeme s velkým časovým předstihem a v některých případech se bohužel může stát, že i tak dojde k rychlému vyprodání zásob. Tato situace nastala i během prodeje vajíček, které byly dnes k dispozici ve slevě. Na rozdíl od jiných druhů zboží došlo k jejich vyprodání ve velmi krátkém čase. V souvislosti s dnešním prodejem vajíček jsme nezaznamenali žádný závažný incident v našich prodejnách,“ dodal mluvčí.

Video  Nákupní šílenství v karlovarském Kauflandu.  - Reprofoto youtube.com
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

annabella ( 10. listopadu 2022 05:05 )

Martin32 ( 10. listopadu 2022 03:22 )

Důchodci kdo jiný

Martin Zezula ( 9. listopadu 2022 20:17 )

krapotkin ( 9. listopadu 2022 17:09 )

S tím, co zbyde po filalový tlupě to půjde těžko - zbydou jen dluhy a sliby.

smooki1 ( 9. listopadu 2022 11:15 )

V Anglii stoji v Lidlu 15 vajec £1.29 po celou dobu. A minimální hodinova mzda je £9.50 kterou tu má stejně málokdo...kde je v ČR chyba ?

Zobrazit celou diskusi