Pondělí 25. září 2023
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Oblačno 20°C

Pozor na kozí sýry z Francie, mohou obsahovat úlomky kovu. V Česku je 7500 balení

Autor: ČTK - 
16. září 2022
15:31

Veterinární správa varuje před kozími sýry z Francie, které mohou obsahovat úlomky kovu. Část výrobků se podařilo zadržet ve skladech, část se ale dostala do prodejen několika obchodních řetězců. Lidé, kteří si sýr koupili, by jej neměli jíst. Vrátit jej mohou v místě prodeje, informoval mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

O rizikových sýrech informoval členské státy přímo francouzský výrobce Société Fromagère de Riblaire, který z trhu stahuje tři druhy kozího sýra. Na tuzemský trh se dostalo asi 7500 balení dvou různých výrobků.

První, jenž se distribuuje v balení o váze 180 gramů, je označen názvem Buche Fondante Président. Více než třetinu ze 6800 balení tohoto sýra se podařilo veterinářům zachytit ve skladu distributora v Říčanech u Prahy. Zbytek byl rozvezen odběratelům, mezi kterými jsou řetězce Tesco, Albert, Billa, Kaufland či internetový obchod Košík.

Druhým výrobkem je rolka kozího sýra s bílou plísní, která se prodává v balení 200 gramů. Ze skladů řetězce Lidl byla rozvezena do prodejen. Obchod nyní sýr stahuje z prodeje, o možnosti vracet výrobek informoval i na svém webu.

Potraviny stažené z trhu budou zlikvidovány.

frantacizek ( 16. září 2022 16:21 )

si děláte srandu, toto kupuju děcka..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud