Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Někteří dodavatelé energií opět zdražují: Zákazníci si připlatí i o 50 procent

Autor: kon - 
1. září 2022
05:00

Cena už tak drahých energií od dnešního dne znovu stoupla. Alespoň u některých dodavatelů. Připlatí si zákazníci společností E.ON, Innogy nebo také Pražské plynárenské. Všechny společnosti zdražují těm zákazníkům, kteří nemají fixní ceny.

Innogy zdražila plyn u základního produktu Standard o 12 procent. Měsíční platba tak v klasickém rodinném domě naroste asi o 450 Kč. Pražská plynárenská plyn zvedla o 29,8 procenta

Zdražil také E.ON, kde jde až o 50 procent z celkové ceny. Ten má navíc i vyšší cenu za elektřinu, zhruba o 15 procent. „Tarify s fixní cenou samozřejmě platí a zdražení se na ně nevztahuje. Protože sami plyn nevyrábíme, ale nakupujeme ho na trzích, musíme na zdražování bohužel reagovat a zvyšovat naše ceny,“ vysvětluje E.ON, který své zákazníky upozorňuje i na vyšší náklady na výrobu elektřiny: „Část elektřiny se vyrábí v plynových elektrárnách, kde náklady na výrobu zvyšuje drahý plyn.“

Nezamrazí led a ušetří 250 tisíc

Kvůli energetické krizi sahají mnozí k neobvyklým krokům. Například město Český Krumlov odložilo začátek sezony na hokejovém stadionu o tři týdny až na poslední zářijový víkend. Úspory za energie spočítalo na 250 tisíc korun! Hokejisté si musí přeložit zápasy a nebudou moci trénovat.

Vrací se lidé ke dřevu?

Nemají peníze na drahou elektřinu a plyn, a tak začnou topit dřevem nebo začnou nově štěpkovat i větve! Výrobci štěpkovačů už zaznamenali vyšší poptávku na tyto stroje. Že je to kvůli drahým energiím, se jim potvrdilo na agrosalonu Země živitelka.

SPECIAL 30 pro nové zákazníky

Chcete v současné šílené době ušetřit? Pokud nejste spokojeni s cenami svého dodavatele, můžete ho změnit. Pro nové zákazníky nabízí společnost epet ceník SPECIAL 30, ten doporučuje i deník Blesk, který letos slaví 30. narozeniny.

Firma epet patří pod společnost EPH, a. s., jejímž většinovým vlastníkem je Daniel Křetínský, též akcionář Czech News Center, který vydává deník Blesk. Energie epet dodává už od roku 2005 a zajišťuje dodávku pro více než 130 tisíc odběrných míst. Ceník SPECIAL 30 je v porovnání s jinými velkými dodavateli nejvýhodnější, a proto ho Blesk doporučuje.

Chcete ušetřit a třeba i vyhrát energie na rok zdarma? Volejte bezplatnou linku 800 70 71 71 nebo pište na e-mail: smlouva@epet.cz. Informace najdete i na webu www.epet.cz/blesk.

Video  Síkela pro Blesk: Nízké ceny energií jsou navždy pryč! Nezaspali jsme a máme plán  - Pavlína Horáková, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

jiznicechy ( 1. září 2022 23:38 )

Přátelé, jak jsem se nyní dočetl, kdo má sjednaný fixní tarif, tak ten zůstane samozřejmě zachován a nezdražuje se.
Já ho sjednyný mám s Pražskou plynárenskou - zdražili od nového roku a potom jsem již dostal 3x dopis s tím, že je jim fakt strašně, ale strašně moc líto a chápou, že doba je těžká, ale zdražují. A pokud se mi to nelíbí, mám samozřejmě právo vypovědět s nimi smlouvu. Takže asi tak - buď Ti to zdražíme nebo jdi do hajzlu.
A tady si přečtete, jak fixní tarify nezdražují.
Zdražili před 2 měsícema a nyní od 1. září opět.
V podstatě každé 2 měsíce dopis s informací, že zddražují.
Zdravím našeho Thajwance a Ukrajince!!!

Redlovci Vpřed ( 1. září 2022 18:52 )

U nás by šlo zrušit celý senát. Ušetřilo by se za energie a zbytečné vyžírky jako Němcová, Drahoš, Fischer a Hilšer. Peníze rozdat potřebným.

krapotkin ( 1. září 2022 18:22 )

Proto mi už vloni na podzim odmítli zafixovat cenu elektřiny.

krapotkin ( 1. září 2022 18:19 )

Na Seznamu píšou, že cena elektrické energie klesla na burze o třetinu. Proto se u nás zase zdražuje.

verka1 ( 1. září 2022 17:11 )

Kdo má fixaci platil jak minulý rok, kdo nemá fixaci platil asi o 100% více. Nikde nic nepsali. Možná domácnosti přešly na jiný druh vytápění třeba na dřevo. Hodně lidí topí jen v jedné místnosti.

Zobrazit celou diskusi