Úterý 21. května 2024
Svátek slaví Monika, zítra Emil
Oblačno, déšť 22°C

Skončil další malý dodavatel energií Čechům. Kvůli vysokým cenám plynu

Autor: ČTK - 
22. prosince 2021
11:56

S dodávkami energií skončil po skupině Bohemia Energy a několika jiných firmách další dodavatel. Svou činnost ukončila společnost Energie pro Tebe, vyplývá z informací na webu Operátora trhu s elektřinou (OTE). Podle jeho dat dodává firma plyn 336 zákazníkům, kteří teď skončí v režimu dodavatele poslední instance (DPI). Firma konec činnosti odůvodnila vysokými cenami plynu.

"Odůvodnění tohoto rázného kroku je stále rapidní růst komodity na burze," uvedla firma na svém webu. Informuje také své klienty, že si nového dodavatele musí zajistit během šesti měsíců.

"Ale vzhledem k tomu, že ceny v tomto režimu jsou na trhu nejvyšší, doporučujeme, abyste si nového dodavatele vybrali co možná nejdříve," dodala firma. Plyn začala prvním zákazníkům dodávat podle dat OTE v dubnu 2018.

Oznámení o ukončení dodávek firmou Energie pro Tebe obdržel operátor trhu v úterý v 18:35. Elektřinu podle dat OTE firma nedodávala. 

Energie pro Tebe je už několikátým dodavatelem energií, kteří od poloviny října oznámili ukončení činnosti. Po Bohemia Energy, která dodávala energie asi 900.000 klientům, skončily také firmy Kolibřík energie s 28.000 klienty, A-PLUS Energie se 150 odběrnými místy, Ray Energy, která dodávala zhruba 3000 klientů, a Microenergy, která dodávala energie více než 760 zákazníkům. Patřil mezi ně například i Energetický regulační úřad (ERÚ).

Odběratelům zajistí dodávky plynu a elektřiny dodavatelé poslední instance, bez energií tedy nezůstanou. Energie jim dodá dominantní dodavatel v daném regionu. Dodavatelem poslední instance jsou v případě elektrické energie v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Video  Jiří Písařík emotivní úvod tiskové konference  - Blesk Zprávy
Video se připravuje ...

johnny stopper ( 23. prosince 2021 17:29 )

Podle dnešních zpráv to vypadá, že stát bude dojit dokud vás nevydojí, pak všechny peníze nasype důchodcům. Asi je to nakažlivé.

Zobrazit celou diskusi