Neděle 4. června 2023
Svátek slaví Dalibor, zítra Dobroslav
Polojasno 21°C

Janoušek se musí vrátit do vězení. Zdravotní stav tomu nebrání, rozhodl soudl

Autor: ČTK - 
10. července 2021
11:17

Lobbista Roman Janoušek se musí vrátit do vězení. Státní zástupce uspěl se stížností proti přerušení trestu ze zdravotních důvodů u Vrchního soudu v Olomouci, informovala dnes Česká televize. Janouškův zdravotní stav podle usnesení soudu nebrání tomu, aby mohl pobývat ve výkonu trestu. Vyjádření Janouškova advokáta ČTK zjišťuje.

Krajský soud v Brně na konci dubna prodloužil Janouškovi o další dva roky přerušení výkonu trestu, a to ze zdravotních důvodů. Proti usnesení podal stížnost státní zástupce, Vrchní soud v Olomouci o ní v neveřejném jednání rozhodl koncem června.

Janoušek si má odpykat 4,5 roku vězení za to, že autem srazil ženu a od nehody ujel. Výkon trestu se mu ze zdravotních důvodů na jeho žádost přerušuje opakovaně, naposledy loni na jaře o rok. Za mřížemi dosud strávil zhruba rok a čtvrt.

Podle lékařských posudků Janoušek trpí nevyléčitelnou nemocí a při chůzi se musí opírat o francouzskou hůl. Po operaci mozku má podle lékařů v hlavě implantát, který by se pohybem mohl uvolnit, a Janouška tak zabít.

Opilý lobbista v roce 2012 v Praze srazil autem ženu, kterou tak vážně zranil. Byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. V době přerušení trestu ho sledování nařízené pražským vrchním soudem zastihlo na plovárně, na kole nebo v galerii. Server Seznam Zprávy letos zveřejnil fotografie z přelomu let 2019 a 2020, na nichž se Janoušek bez hole pohybuje na zasněžených svazích rakouských Alp.

Video  Soumrak Janouška: Soud mu napařil 4 roky basy  - Lukáš Červený, Vera Renovica
Video se připravuje ...

Olomoucký vrchní soud ve svém usnesení podle ČT mimo jiné zmínil, že soukromé aktivity Romana Janouška nenasvědčují tomu, že by jeho zdravotní stav byl život ohrožující.

Vyhotovení písemného rozhodnutí potvrdil bez dalších podrobností mluvčí olomouckého vrchního soudu Stanislav Cik. „Rozhodnutí je vyhotoveno v písemné podobě a bylo zasláno všem stranám,“ sdělil České televizi. O rozhodnutí může soud podávat informace až poté, co ho obdrží všechny zúčastněné strany.

Video  Městské kamery zachytily Janouška, jak utíkal před policisty  - Policie ČR
Video se připravuje ...

salto ( 11. července 2021 18:50 )

Jasně jsem mu říkal: Romane do těch Lurd nejezdi

strejda777 ( 11. července 2021 13:20 )

Podle odposlechů z jeho telefonu v okamžiku "nehody" prý někomu říkal, že mu ta vietnamka hodila šipku na auto....takže jak to a si tak mohl vidět?

strejda777 ( 11. července 2021 13:18 )

Kdyby to ten blázen neprotahoval, už mohl být dávno venku a mohl by si lyžovat a sáňokovat a jezdit na kole a chodit na tůry....no prostě jen to, co mu jeho chatrný zdravotní stav dovolí!

Jiřina Ratimcová ( 10. července 2021 23:44 )

🤣🤣🤣🤣🤣👍🏻

Jiřina Ratimcová ( 10. července 2021 23:44 )

Presne! Bem je grazl neuveritelnej! 🤮💩

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa