Sobota 2. prosince 2023
Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav
Zataženo, sněžení -2°C

Šéf ČT Dvořák „dojel“ na spory s radními: Na odměnách přijde skoro o milion

Autor: ČTK - 
23. června 2021
18:51

Generální ředitel České televize Petr Dvořák dostane za loňský rok odměnu ve výši 66 procent roční mzdy. To je zhruba 1,6 milionu korun. Rozhodla o tom na dnešním zasedání Rada České televize. Důvodem snížení byly mimo jiné problémy v komunikaci mezi Dvořákem a radou.

Ředitel dostane bonus ve stejné výši jako za rok 2019. Rok před tím získal odměnu v plné výši, tedy asi 2,4 milionu korun. Členka rady Hana Lipovská navrhovala řediteli odměnu vůbec neudělit, její kolega Martin Doktor naopak navrhoval bonus v plné výši.

Dvořák má od loňska napjaté vztahy s částí radních, které do kontrolního orgánu ČT zvolili poslanci v minulém roce. Radní ho mimo jiné obviňují ze střetu zájmů kvůli jeho angažmá v orgánech počítačové školy Gopas nebo Leica Gallery.

Rada v současnosti zasedá v 11členném složení, zbývající čtyři členy musí dovolit Poslanecká sněmovna. Na zasedání dnes bylo devět radních.

Tajfun ( 24. června 2021 08:48 )

Už měl být dávno na dlažbě za to jak ČT vede na Nově se s ním nemazlili letěl jak špinavé prádlo neumělec 👎👎👎👎👎

malejavelkej ( 23. června 2021 23:00 )

Chudák malý, dostane ,,jen" 1,6 mega. To zase bude tlačit na zvýšení poplatků.

buban ( 23. června 2021 22:33 )

To je obecně známo,přesto se najde poměrně dost ovcí,které platí a platí a platí.Každý měsíc za šunty z ČT

buban ( 23. června 2021 21:32 )

Fakt je mně ho moc líto-nebylo by od věci vyhlásit na něj sbírku?Přece jen-imrvére dokola furt recyklovat věci,natočené za minulého režimu,je docela záhul.A ještě za to brát povinné poplatky...

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud