Zemřel bývalý novinář a starosta Martin Schulz (†66). Měl i vlastní hospodu

Ve věku 66 let zemřel v úterý 23. června někdejší novinář, publicista a bývalý starosta obce Doubice na Děčínsku Martin Schulz.  (Autor: Reprofoto ČT)
Autor: ČTK - 
24. června 2020
13:30

Ve věku 66 let zemřel v úterý 23. června někdejší novinář, publicista a bývalý starosta obce Doubice na Děčínsku Martin Schulz. Na facebooku o tom informovala jeho žena Dominika Slonimová.

Schulz se narodil v roce 1954 v Příbrami. Z politických důvodů nemohl v komunistickém Československu studovat na vysoké škole. Od roku 1974 vystřídal řadu dělnických profesí. V 70. a 80. letech se pohyboval v tehdejším československém undergroundu. V roce 1982 se vystěhoval do tehdejší NSR, kde později působil jako externí spolupracovník radia Svobodná Evropa, od roku 1988 pak jako jeho zaměstnanec.

Po listopadu 1989 moderoval se svým otcem Milanem Schulzem v České, dříve Československé televizi publicistický pořad Sněží. Moderoval také pořad Na hraně.

Ve věku 66 let zemřel v úterý 23. června někdejší novinář, publicista a bývalý starosta obce Doubice na Děčínsku Martin Schulz.Ve věku 66 let zemřel v úterý 23. června někdejší novinář, publicista a bývalý starosta obce Doubice na Děčínsku Martin Schulz. | Reprofoto ČT

V roce 2007 se stal starostou Doubic na Děčínsku za sdružení Doubice 2018. V čele obce zůstal osm let. V Doubici Schulz vlastnil restauraci Fabrika.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud