Na vánoční nákup raději s hotovostí. Platební terminály nezvládají nápor transakcí

Autor: E15 - 
20. prosince 2019
17:10

Vánoční nápor začíná být na zpracovatele platebních transakcí až příliš. U mnoha obchodníků se zdržují, nebo dokonce úplně selhávají platby kartou. Za chybu může podle bankéřů velký počet plateb ke zpracování. Někteří obchodníci karty už vůbec nepřijímají, zákazníci tak musejí platit v hotovosti. Informoval o tom web E15.cz.

„Vážení zákazníci, řešíme usilovně technické problémy způsobené poskytovatelem platebních terminálů ČSOB, proto Vás prosíme o úhradu Vašeho nákupu v hotovosti,“ píše se na vchodových dveřích poboček drogerie DM. „Někdy platba kartou projde, ale trvá to,“ řekla prodavačka v jedné z pražských poboček.

První ojedinělé problémy při platbách kartou zaznamenala DM na začátku tohoto měsíce, od 16. prosince jsou chyby častější a týkají se celé sítě DM. „Bance se nepodařilo prozatím odstranit chybu na autorizačním centru spojenou s novým způsobem ověřování transakcí, která je příčinou častého zamítání plateb kartou,“ vysvětlil příčinu manažer komunikace DM Jiří Peroutka.

Na facebooku hlásí chybu platebních terminálů i Lidl. Obchod zveřejnil omluvu zákazníkům: „Z důvodu komplikací na straně banky, která provozuje platební terminály v našich prodejnách, dochází k problémům při placení kartou.“

Potíže přiznávají i další obchodníci. „Prodejna už vůbec nebere karty, projde zhruba každá dvacátá platba,“ uvedla například prodavačka podejny Marks & Spencer v centru Prahy. Pouze hotovostní platby přijímají také přinejmenším některé drogerie Teta.

ČSOB připouští, že v době vrcholících předvánočních nákupů mohou platební terminály při platbě bezkontaktní kartou nebo mobilním telefonem reagovat pomaleji, nebo se transakce nemusí uskutečnit. 

Celý článek čtěte na webu E15

Video Nedařící se bezkontaktní platba za jízdenku v pražském metru. - Daniel Vitouš

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

nimegu ( 20. prosince 2019 23:44 )

𝓌𝓌𝓌.𝐵𝒶𝒹𝑜𝑜.𝓇𝑒𝒹 - Toto je místo, kde se dívky snaží upoutat pozornost mužů

rentierskej ( 20. prosince 2019 23:39 )

AŤ ŽIJE HOTOVOST!
nevím, co by banky dělaly, kdyby všechny platby probíhaly jen bezhotovostně, jak si nejeden "velký bratr" přeje.
prachy mají šustit či cinkat. kreditka je fajn při cestování a nebo při velkých transakcích.

zdenekksevratil ( 20. prosince 2019 20:51 )

Hlavně že chtějí mít všechno elektronicky a systémy na to nejsou stavěné.

MOJEJMENO ( 20. prosince 2019 20:24 )

To bude nejspíš tím, jak to beeeEET vymýšlí další nesmyslné kombinace FIKů pro Blbišovi hráče.

Templ ( 20. prosince 2019 19:44 )

Židovský vynález v koncích? Šábeles to se na nás zlobí Nejvyšší to převede k pádu Izraele😂😂😂😂

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud