Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Zataženo, déšť se sněhem 4°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Pravnuk českého krále je v Praze. Sympaťák Habsburk si zašel na pivo a měl nehodu

Autor: blv - 
18. prosince 2019
14:55

„Úžasné!“ Tak okomentoval na twitteru Ferdinand Zvonimír Habsburský -Lotrinský (27) návštěvu svatovítské kartedrály na Pražském hradě. A potom si zašel na pivo. Možná jste Ferdinanda dneska v Praze potkali, ale nevšimli jste si ho. Tenhle sympatický blonďák s klukovským úsměvem a batůžkem na zádech, který si dělá selfíčka, totiž nevypadá jako potomek českých králů a rakouských císařů. 

Do Prahy to z Rakouska Ferdinand se svým luxusním vozem Aston Martin vzal přes Český Šternberk, sídlo staré české šlechty, a hned ho potkala nehoda. Chtěl si udělat záběry hradu ze vzduchu a ztratil se mu dron. Na instagramu to ale vzal s humorem: Kdo dron najde, má se rakouskému arcivévodovi ozvat a on mu pošle i ovládání.

Prahu už si ale začal už užívat, jak se patří. Tam, kde jeho předchůdci byli doma, ale musel jako každý turista projít bezpečnostním rámem. Ale stálo to za to, z chrámu svatého Víta byl u vytržení - „Wow, úžasné,“ komentoval prohlídku na twitteru. Konečně se podíval na místo, kde se jeho předek a také jmenovec Ferdinand I. Dobrotivý roku 1836 nechal jako poslední Habsburk korunovat českým králem. 

Ferdinand Zvonimír Ferdinand Zvonimír | twiiter/Ferdinand Habsburk

Ferdinand Zvonimír má v lásce rychlá auta i létání

Na internetu se Ferdinad pochlubil i návštěvou jedné z pražských hospod. Podle blaženého úsměvu mu pivo určitě chutnalo. A nezapomněl ani navštívit ani vánoční trhy na Staroměstském náměstí. 

Ferdinand Zvonimír je pravnukem posledního českého krále Karla I. Monarchistické spády ale nemá. Mnohem víc ho láká cestování, surfování, sportovní létání a hlavně rychlá auta. Na nich dokonce závodí. Jako junior začínal v souteži Rotax, kde sklidil hned několik úspěchů, teď se prohání na okruzích Formule Renault NEC.

žanyn ( 19. prosince 2019 13:47 )

Kdyby jen naší. Ono té německé se vrací daleko víc...

karelka ( 18. prosince 2019 21:46 )

rukama se ani dneska živit nemusí, jak je vidět...

TempI ( 18. prosince 2019 21:19 )

Templ 2 kdyby jsi věděl co Tě čeká ani by jsi se do této hry nepouštěl, komu není rady.... 😘

TempI ( 18. prosince 2019 20:18 )

Opět dvojitý Nick?Je fajn že debilkové z Anofertu už jsou tak v zádeli že jim nic jiného nezbývá než klonovat protože jejich vlastní názory nikoho nezajímají viz trouba marmat😂😂

Ven. ( 18. prosince 2019 19:32 )

autooprava: Ferdinanda
... a cenzura mi *** *** oblíbený slogan pana prezidenta

Zobrazit celou diskusi
Další videa