Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Pravnuk českého krále je v Praze. Sympaťák Habsburk si zašel na pivo a měl nehodu

Autor: blv - 
18. prosince 2019
14:55

„Úžasné!“ Tak okomentoval na twitteru Ferdinand Zvonimír Habsburský -Lotrinský (27) návštěvu svatovítské kartedrály na Pražském hradě. A potom si zašel na pivo. Možná jste Ferdinanda dneska v Praze potkali, ale nevšimli jste si ho. Tenhle sympatický blonďák s klukovským úsměvem a batůžkem na zádech, který si dělá selfíčka, totiž nevypadá jako potomek českých králů a rakouských císařů. 

Do Prahy to z Rakouska Ferdinand se svým luxusním vozem Aston Martin vzal přes Český Šternberk, sídlo staré české šlechty, a hned ho potkala nehoda. Chtěl si udělat záběry hradu ze vzduchu a ztratil se mu dron. Na instagramu to ale vzal s humorem: Kdo dron najde, má se rakouskému arcivévodovi ozvat a on mu pošle i ovládání.

Prahu už si ale začal už užívat, jak se patří. Tam, kde jeho předchůdci byli doma, ale musel jako každý turista projít bezpečnostním rámem. Ale stálo to za to, z chrámu svatého Víta byl u vytržení - „Wow, úžasné,“ komentoval prohlídku na twitteru. Konečně se podíval na místo, kde se jeho předek a také jmenovec Ferdinand I. Dobrotivý roku 1836 nechal jako poslední Habsburk korunovat českým králem. 

Ferdinand Zvonimír Ferdinand Zvonimír | twiiter/Ferdinand Habsburk

Ferdinand Zvonimír má v lásce rychlá auta i létání

Na internetu se Ferdinad pochlubil i návštěvou jedné z pražských hospod. Podle blaženého úsměvu mu pivo určitě chutnalo. A nezapomněl ani navštívit ani vánoční trhy na Staroměstském náměstí. 

Ferdinand Zvonimír je pravnukem posledního českého krále Karla I. Monarchistické spády ale nemá. Mnohem víc ho láká cestování, surfování, sportovní létání a hlavně rychlá auta. Na nich dokonce závodí. Jako junior začínal v souteži Rotax, kde sklidil hned několik úspěchů, teď se prohání na okruzích Formule Renault NEC.

žanyn ( 19. prosince 2019 13:47 )

Kdyby jen naší. Ono té německé se vrací daleko víc...

karelka ( 18. prosince 2019 21:46 )

rukama se ani dneska živit nemusí, jak je vidět...

Ven. ( 18. prosince 2019 19:32 )

autooprava: Ferdinanda
... a cenzura mi *** *** oblíbený slogan pana prezidenta

Ven. ( 18. prosince 2019 19:27 )

Když tady čtu ty komentáře 🙏🙏🙏 kam jsme to došli!
Není se čemu divit, že to tady vypadá jak vypadá a u moci jsou ti co tam jsou.
Zamyslete se lidé nad svým bytím v České kotlině.
Zatím jsem tam, kde jsme a na "světlé zítřky" to nevypadá ani omylem.
Za posledních 100 let zde bylo tolik režimů a furt je to horší a horší...
Mně by nevadilo být součástí středoevropské monarchie (to by jste se divili, jak by Francouzi, Němci sklapli a museli by brát náš názor, místo dnešního výsměchu) společenství národů.
Do háje, vždyť jsme byli velmocí.
Jenomže, to by se současným velmocím vůbec nelíbilo.
Chaos, bída (a to i morální) to vyhovuje.
No, ať se to líbí nebo ne - (v ČR samozřejmě neplatí) máme svého korunního prince, sportovce a je věcí každého zda by se mu na hradě líbil dědek (***sem***tam) nebo právoplatný dědic trůnu (otec Ferdinana) Karel.
PS:
já bych strašně chtěla mít pas do USA bez vízum, mzdu aspoň na spodní hranici Rakušanů a daně + DPH platit jako oni

ciktr ( 18. prosince 2019 18:08 )

Ferdinanda z Latríny jsem fakt nepotkal.

Zobrazit celou diskusi