Na Šumavě pátrají po tygrovi. Řidička tvrdí, že ho viděla, policie pochybuje

Autor: ČTK - 
16. října 2019
18:36

Bavorská policie dostala oznámení, že se po Šumavě v okolí bavorského Zwieselu pohybuje tygr. Úřady zpočátku nevylučovaly, že utekl z cirkusu, který v tomto dolnobavorském městě zrovna je, to se ale nepotvrdilo. Protože ale policie eviduje pouze jediné oznámení od jisté řidičky, předpokládá, že se mohla žena ve tmě zmýlit.

„Možná to byl velký pes, který u silnice pobíhal,“ citovala ve středu agentura DPA místní policii. „Kdyby to bylo skutečně tak velké zvíře, lidé by si toho všimli. Tygra člověk nepřehlédne,“ dodala policie. Nikdo jiný podle ní před šelmou na bavorské straně Šumavy zatím nevaroval.

Žena ale věří, že tygra v pondělí skutečně viděla, neboť zvíře mělo nápadné černo-oranžové pruhy a svou velikostí přesahovalo výšku kapoty jejího vozu. Určité pochybnosti přesto podle policie nyní má, neboť byla tma.

Policie nicméně zahájila pátrání a prověřila nejen cirkus, který je zrovna na turné ve Zwieselu, ale i další kočovné spolky a zoologické zahrady. Nikdo z nich ale tygra nepostrádá.

Na Šumavě z šelem žijí například vlci a rysi, bavorské úřady z velkých zvířat evidují také losy, kteří ojediněle přecházejí přes hranice z Česka.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

naidka ( 16. října 2019 19:41 )

Nebyla to nakonec zebra?

zlymikes ( 16. října 2019 19:35 )

taky občas vídám bílé myšky velikosti tygra.

tomik007 ( 16. října 2019 19:28 )

POKUD to bylo pruhovany - tak mozna nejakej Agrofertjak

enigma ( 16. října 2019 18:49 )

Losy nebo soby , take hadanka . A o tom tygrovi z Indie co se konce tydne nedozije nema cenu ani dal diskutovat. Priste uz to bude tygr savlozuby. Ty zensky v Nemecku moc koukaji na televizi , misto aby si hledely domacich praci , uklidu a vareni.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud