Karlovarský hotel Thermal bude (staro)nový: Čeká ho rekonstrukce za půl miliardy!

Autor: rv - 
30. srpna 2019
16:25

Světoznámý karlovarský hotel Thermal, jehož vlastníkem je stát, projde celkovou opravou. Cílem více než půlmiliardové rekonstrukce je v co největší míře zachovat stavbě v srdci lázeňského města původní vzhled a styl.

Stavební práce se dotknou hotelové a kongresové části a také areálu bazénu. „Prioritou je, aby architektonická hodnota hotelu zůstala v nejvyšší možné míře zachována,“ potvrdila ministryně financí Alena Schillerová. Úpravy sníží energetickou náročnost budovy a přinesou výrazně vyšší komfort hostům.

Vladimír Novák, který bude hotelu od října šéfovat, si od úprav slibuje i vyšší zájem domácí klientely. „V současné době nás živí hosté ze Středního východu, následovaní občany Ruské federace a Německa, Češi jsou na čtvrtém místě,“ řekl Novák.

Jedinečný bazén

Významnou proměnou projde v současné době nefunkční areál bazénu, kde vznikne wellness centrum. To bude provozovat soukromá společnost Saunia, státu zaplatí ročně nájemné 12 milionů. Chystá se i opravdový unikát. „Venkovní bazén bude jediný v České republice, který bude mít čistě vřídelní vodu,“ uvedla Schillerová s tím, že jen samotná vřídelní voda dříve v bazénu nebyla.

Hotel Thermal

Hotelu ze 70. let minulého století musely v lokalitě při výstavbě ustoupit tři desítky secesních domů. Hlavní budova měří úctyhodných 65 metrů. Kapacita hotelu je přes 530 lůžek, součástí objektu je i kongresové centrum, obchody, restaurace či garáže.

Zázemí zde má i Mezinárodní filmový festival. Unikátem je vyhřívaný venkovní 50metrový bazén na skále u hotelu. Ten je od roku 2015 úplně uzavřený, zprovoznit se má opět v červnu 2021.

VIDEO: Hasiči a záchranáři v karlovarském Thermalu.

Video  „Hoří!“ Stovka hasičů a záchranářů v karlovarském hotelu Thermal.  - Blesk - Kateřina Moravcová

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

hahans ( 30. srpna 2019 16:56 )

Kolonáda bez hotelu Termal vypadala podstatně lépe ! Už bylo zahozeno ve prospěch "knížete" půl miliardy za likvidaci vepřína v Letech (a co soběstačnost?) a nyní dalších půl miliardy a překážející hotel. Kdo na tom vydělá nyní ???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud