Topolánkovo „rozmarné“ léto: Vila v Toskánsku je na prodej, luxus vyjde draho

Autor: Vera Renovica, tsv - 
18. 8. 2019
05:30

Jste-li dostatečně zámožní a tíhnete k Toskánsku, pak tu můžete jeden domeček“, navíc se zajímavou historií, koupit. Na prodej je vila v letovisku Monte Argentario, kde svoji nejslavnější dovolenou trávil tehdejší premiér Mirek Topolánek (63).

Až jde z toho hlava kolem. Oranžová vila Via Dell’olmo se rozkládá na tisícimetrové zahradě a nabízí výhled na celý záliv. Třípodlažnímu skvostu o šesti ložnicích a šesti koupelnách nechybí nic pro opravdové požitkáře – sauna, bazén, vířivka na terase či posilovna jsou samozřejmostí. Snad jednu vadu na kráse to celé má – realitní společnost za vilu požaduje 3,8 milionu eur, tedy přes 98 milionů korun.

Rozpoutala aféru

V létě 2009, kdy tu média načapala tehdejšího premiéra Topolánka a jeho někdejší pravou ruku Marka Dalíka (44) a rozpoutala se tzv. toskánská aféra, se cena vily odhadovala na polovic. Sám Dalík pak přiznal, že jen za měsíc zaplatil přes 700 tisíc korun za nájem. Není to málo, ale vila má asi takové kouzlo, že se tu pak Topolánek s rodinou rekreoval znovu.

10 let od italské kauzy

V červenci 2009 se v letovisku Monte Argentario sešli politici ODS, ČSSD, lobbisté a podnikatelé. Nechyběl ani tehdejší šéf polostátního ČEZ Martin Roman (49). K údajně náhodné schůzce přitom došlo krátce poté, co prošel zákon, který firmě ČEZ bezplatně poskytl povolenky k vypouštění skleníkových plynů v hodnotě desítek miliard korun.

Aktéři dodnes popírají, že tam řešili cokoliv zásadního. Až na výjimky už do veřejného dění nepromlouvají. Dalík si kvůli pokusu o podvod v kauze Pandur odpykává pětiletý trest.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

banany ( 18. srpna 2019 17:54 )

Naprostý souhlas, jen p. Zeman 2x zvolený a p.Babiš dokáží alespoň trochu vytáhnout Česko z největšího srabu!!! Až skončí ti dva, začne apokalypsa to budete koukat co vše se zhorší!!!! Jestli se hodně krade bude se ještě víc pokud bude co.Jsme zlodějský a podvodný národ bílých českých cikánů!!

panda82 ( 18. srpna 2019 15:59 )

že by doly many na vydržování, nebo nestojí za to nahotu ukazovat, už nevynáší

Evka4 ( 18. srpna 2019 15:46 )

Taky si přeju, aby stát vedl Babiš se Zemanem. Nic lepšího už nikdy mít nebudeme

janamala ( 18. srpna 2019 15:28 )

přesně

12x36je_dost ( 18. srpna 2019 15:05 )

Jen více Zemanů a Babišů, vy SLUNIČKÁŘSKEJ odpade Ten kdo alespoň trošku myslí na budoucnost svých dětí, ten chce aby tento stát i nadále řídil Zeman s Babišem.👍❤️ Nejlepší politici po roce 1989, JEDNOZNAČNĚ si toto myslí všichni s mozkem ČR

Zobrazit celou diskusi
Další videa