Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

Lobbista Janoušek se prominutí zbytku trestu za nehodu v opilosti nedomohl

Autor: ČTK, tsv - 
12. srpna 2019
13:45

Odsouzený lobbista Roman Janoušek s konečnou platností neuspěl s žádostí o prominutí zbytku trestu vězení. Zamítl jí pražský vrchní soud, uvedla v pondělí Česká televize (ČT). Z trestu 4,5 roku za úmyslné sražení ženy autem zatím Janoušek strávil za mřížemi zhruba rok a čtvrt, poté mu byl přerušen ze zdravotních důvodů.

Mohu pouze potvrdit, že v případu bylo rozhodnuto, řekla ČTK mluvčí soudu Simona Heranová. Rozhodnutí podle ní bylo neveřejné a doposud nebylo rozesláno účastníkům řízení. Z justiční databáze však vyplynulo, že odvolací senát potvrdil březnový verdikt pražského městského soudu.

Mluvčí městského soudu Markéta Puci na jaře uvedla, že podle soudce jsou vzhledem k Janouškovu aktuálnímu zdravotnímu stavu nadále splněny podmínky pro přerušení výkonu trestu, nikoliv však pro jeho úplné prominutí.

 

Předseda senátu pražského městského soudu Tomáš Kubovec zamítl Janouškovu žádost o prominutí zbytku trestu už podruhé. Loni vzal mimo jiné v úvahu charakter lobbistovy trestné činnosti a to, že si odpykal pouze menší část uloženého trestu. Tentokrát soudce upozornil také na to, že při vyhovění žádosti by fakticky zanikla možnost trest v budoucnu vynutit, a že je tedy na místě obezřetný postup a zcela jednoznačné vyhodnocení Janouškova zdravotního stavu.

Opilý Janoušek srazil v roce 2012 ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, potom byl dočasně propuštěn na svobodu.

marlen52 ( 12. srpna 2019 15:53 )

jsou na tom někteří hůř a sedí mají tam přece lékaře ne

hejhej ( 12. srpna 2019 15:52 )

Ten odporný lhář a ožrala ještě není zpět v kriminále ????

jajas ( 12. srpna 2019 15:31 )

Takže je možnost, že si zbytek trestu "odpyká" třeba ve své honosné vile.....

Zobrazit celou diskusi