Dovolenkáři v Rakousku ucpali dálnice. Na cestě do Chorvatska si postojí i Češi

Autor: ČTK, tva - 
3. 8. 2019
16:40

Na dálnicích v Rakousku se v sobotu kvůli rekreantům mířícím na dovolenou tvoří rozsáhlé zácpy. Například čekací doba před alpským tunelem Karavanky ve směru z Rakouska do Slovinska kolem poledne podle dopravní policie činila minimálně tři hodiny, píše agentura APA.

Zácpa na dálnici A11 před tunelem Karavanky sahá až téměř k městu Villach. Se zdrženími musí řidiči počítat rovněž na taurské dálnici A10 v jižním směru, upozorňuje APA. Komunikace hojně využívají i čeští turisté směřující k Jadranu.

Evropské automotokluby i český BESIP varovaly, že motoristy ve střední a jižní Evropě i na Balkáně čeká tento týden jeden z nejnáročnějších prázdninových víkendů.

Německý automotoklub ADAC upozornil, že na cestách budou obyvatelé všech spolkových zemí. V některých spolkových zemích totiž o tomto víkendu končí prázdniny. Například z Bavorska a Bádenska-Württemberska naopak vyráží druhá vlna turistů směrem na jih a k moři. ADAC doporučuje řidičům, aby se, pokud je to možné, vydali na cesty v dopravně klidnější dny, jako pondělí a úterý.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa