Výherce 1,4 miliardy už má jméno. Čech „vstřebává“ pohádkové zbohatnutí

Autor: kal - 
15. 6. 2019
16:10

Kdo v Česku vyhrál 1,4 miliardy korun v loterii Eurojackpot, to už teď ví minimálně jeden člověk v Sazce. Šťastlivec, který dosáhl v pátek na druhou nejvyšší výhru v tuzemsku, se v sobotu odpoledne přihlásil o peníze, informoval Blesk Zprávy mluvčí loterní společnosti Václav Friedmann. Vyplácení výhry chce řešit v pondělí. Protože se registroval přes internet, uvedl o sobě nejen jméno, ale i rodné číslo, e-mail a bankovní spojení.

„Výherce 1,4 miliardy korun ze hry Eurojackpot vsadil prostřednictvím internetu na portálu www.sazka.cz. Vzhledem k tomu, že vsazení online je možné pouze po řádné registraci zákazníka, který uvede jméno, příjmení, rodné číslo, email a bankovní spojení, Sazka identitu výherce zná,“ uvedl Friedmann.

„Výherce nás už dnes odpoledne kontaktoval a po dohodě s ním budeme v pondělí řešit proces výplaty výhry, do té doby si chce vše rozmyslet a alespoň trochu zpracovat skutečnost, že se stal miliardářem,“ dodal mluvčí Sazky pro Blesk Zprávy.

Video Výherce milionů i miliard znají v Sazce jeden, dva lidé. Jak probíhá předávání peněz? - David Budai, Aleš Brunclík

A tady už jsou pravidla, která u vyplacení výhry platí:

  • V případě Eurojackpotu budou do České republiky na bankovní účet Sazky zaslány z konsorcia 18 zemí peníze určené k výplatě výhry.
  • Tento proces trvá zhruba 5 dní.
  • Následně se Sazka dohodne s výhercem na termínu převodu peněz a celou částku na jeho účet převede.
  • Na výplatu výhry má Sazka 60 dní ze zákona, ale je připravena částku alokovat na příslušný účet ihned po dohodě s výhercem.

Video Toto jsou kroky šťastlivců: Podívejte se na cestu za miliony i miliardami do „svatyně“ Sazky - David Budai, Aleš Brunclík

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Iva41 ( 17. června 2019 23:22 )

ntrpetr ( 17. června 2019 16:08 )

-----Naajítt nahe zeny ve vaší oblasti na toto : ito.mx/zeny

bullshit ( 17. června 2019 12:47 )

Goral čte pouze nadpisy...

Batt ( 17. června 2019 11:33 )

Kdyby jste se pořádně podíval. To není jeho foto, ale ilustrační. Ach joo.

Batt ( 17. června 2019 11:30 )

Kdyby, kdyby.. Raději jste měl pogratulovat, než sem psát takové blbosti. S prominutím, takových lidí je jako hoven.

Zobrazit celou diskusi
Další videa