Náměstek ministra se porval s vojenským policistou. Berana obvinili, hrozí mu dva roky

Aktualizováno -
14. 6. 2019
16:20
Autor: ČTK, for - 
24. 5. 2019
18:05

Policie tento týden obvinila náměstka ministra obrany pro ekonomiku Pavla Berana z výtržnictví. Vyšetřován je kvůli rvačce s vojenským policistou. Incident se odehrál po výjezdním zasedání náměstkovy sekce ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v roce 2017. Beran od počátku svou roli v konfliktu popisuje tak, že se bránil. V pátek to uvedly weby Aktuálně.cz a Lidovky.cz.

V předmětné věci bylo tento týden policejním orgánem zahájeno trestní stíhání civilní osoby jako obviněného ze spáchání přečinu výtržnictví,“ potvrdil Aktuálně.cz dozorující státní zástupce z Okresního státního zastupitelství v Trutnově Jindřich Dušek. V případě odsouzení Beranovi hrozí až dva roky vězení.

Konflikt obou mužů se odehrál 21. listopadu 2017 ve Špindlerově Mlýně. Po skončení oficiální části zasedání se náměstek se svými lidmi vypravil do hostince. Beran podle serveru tvrdí, že, když venku kouřil, bez varování ho udeřil do obličeje cizí muž a přerazil mu nos. Náměstek muži úder vrátil. Oba muži následně skončili na ošetření v nemocnici.

Druhým účastníkem rvačky byl podle serveru vojenský policista. Původně ho státní zástupce obvinil z ublížení na zdraví a výtržnictví, ale Vrchní státní zastupitelství v Praze letos v dubnu jeho stíhání podmíněně zastavilo. Zpravidla se takto podle serveru žalobce rozhodne, když se pachatel přizná a uhradí škodu.

Beran jakoukoli vinu odmítá. „Obecně věřím ve spravedlivý přístup policie a státního zástupce,“ uvedl k obvinění. Zdržel se odpovědi na otázku, zda proti zahájení stíhání podá stížnost. O svém obvinění ve čtvrtek informoval nadřízené. „Vyhodnocujeme to,“ uvedl pro Aktuálně.cz mluvčí ministerstva Jan Pejšek.

Naposledy byl Beran v úřadu 24. května. Příslušný státní tajemník Petr Vančura ho dočasně zprostil výkonu služby. Důvodem bylo to, že s náměstkem bylo zahájeno kárné řízení. Server Aktuálně.cz uvedl, že podezření na možný kázeňský prohřešek pojalo ministerstvo na základě poznatků od Vojenského zpravodajství.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

salto ( 25. května 2019 08:26 )

Pro zdenkka by nebyli nazí muži?

myras ( 24. května 2019 19:36 )

Jdi už do horoucí do ***, trapáku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa