Kapsch má s mýtem v Česku utrum. Antimonopolní úřad dal rivalovi zelenou. Rozhodne soud

Aktualizováno -
26. 2. 2019
14:08
Autor: ČTK, kal - 
26. 2. 2019
09:30

Smlouva mezi ministerstvem dopravy a konsorciem Czech Toll/Sky Toll na provoz mýtného je platná. Rozhodl o tom předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj, který potvrdil prosincové rozhodnutí úřadu a zamítl rozklad, který proti němu podala firma Kapsch. Firma podpis smlouvy napadla s tím, že odporoval dřívějšímu rozhodnutí ÚOHS. Kapsch se kvůli rozhodnutí antimonopolního úřadu obrátí na soud. Úřad podle firmy porušil nejen vlastní rozhodovací praxi, ale i judikáty správního soudu či zásady Evropské komise. ČTK to řekl mluvčí firmy David Šimoník. Rakouská společnost už v minulosti avizovala, že spor může skončit u mezinárodní arbitráže nebo Evropské komise.

Obě rozhodnutí tak jsou pravomocná, Kapsch proti nim může podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně. Kapsch v rozkladu namítal, že ÚOHS ve svém rozhodnutí špatně vyhodnotil platnost a účinnost předběžného opatření v rozhodnutí z loňského září.

Kapsh prý podobné rozhodnutí očekával a chystá se obrátit na soud. „Antimonopolní úřad zásadně porušil svou vlastní rozhodovací praxi, ale i judikáty správního soudu či zásady Evropské komise, které mu ukládají, aby chránil práva účastníků řízení. Trváme na tom, že ÚOHS flagrantně porušil naše práva na spravedlivý a transparentní proces. Obrátíme se na nezávislý soud, aby o tom rozhodnul,“ napsal ve vyjádření mluvčí společnosti David Šimoník.

Kapshi se navíc nelíbí, že antimonopolní úřad spojil všechny námitky společnosti do jedné stížnosti a nezabýval se každou zvlášť. U každé firma požadovala předběžné opatření. 

„Na tom, že předběžné opatření stále platilo a ministerstvo dopravy tedy nemohlo podepsat smlouvu s vítězem tendru, se navíc shodli všichni námi oslovení právní experti,“ argumentuje Šimoník. 

ÚOHS v tomto rozhodnutí zčásti řízení zastavil a zčásti zamítl námitky firmy Kapsch, která v napadeném tendru neuspěla. Rozhodnutí ale nenabylo právní moci a podle námitky Kapsche tak platilo předběžné opatření, které ministerstvu zakazovalo uzavřít smlouvu s vítězem tendru až do pravomocného rozhodnutí.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tomik007 ( 27. února 2019 18:34 )

Je pjekne Tjuklej

zkpetr ( 26. února 2019 13:15 )

[[[--_Najděte nahy ženy ve vašem městě zde : My.Su/Nahy

zdenek43 ( 26. února 2019 10:40 )

S L A V N A - kauza??? MOSTECKA UHELNA .......... Pokorného stopu lze vysledovat i v příběhu důlního podniku Mostecké uhelné společnosti (MUS), respektive u jejího klíčového manažera Antonína Koláčka, který také využíval právních služeb Pokorného. Koláček přešel do MUS právě z Komerční banky a za jeho vedení došlo k nechvalně známému vyvádění miliardových částek do spřátelených firem, zejména investiční skupiny Appian Group. Provize v řádu desítek milionů měly podle vyšetřování putovat i k lidem kolem bývalého předsedy ČSSD a premiéra Stanislava Grosse. Sám Sobotka jako pozdější ministr výrazně neusiloval o prošetření převodu majetku. (Koláček a další manažeři byli nedávno ve Švýcarsku nepodmíněně odsouzeni za podvod.)........ Pokorného kancelář zastupovala třeba ČSOB v sérii sporů ohledně bývalé Investiční a poštovní banky (IP. Jako konzultant Pokorný jedná za ČSOB také při styku s ÚOHS a zabýval se i pomocí bankám ze strany státu. A už na konci 90. let se coby sotva třicetiletý vyšvihl do dozorčí rady Komerční banky v době příprav privatizace. U jednoho z největších bankovních domů si tak pouhých pár let po studiích mohl vyzkoušet výběr krizových manažerů. Jeho úkolem bylo navenek vysvětlovat kroky banky směrem k přípravám na prodej a restrukturalizaci. Sám svůj vliv jako člena dozorčí rady v souvislosti s privatizací banky ale pro časopis Týden odmítl. Co všechno se skrývá za pražským právníkem s exkluzivními kontakty?.... Politicky nenápadném, profesně vlivném a úspěšném advokátovi Radku Pokorném. .... ČSSD Bohuslav Sobotka .... Zkušenosti s tím, jak se pohybovat mezi vlivnými byznysmeny, získal Pokorný také prací pro ČEZ. S bývalým dlouholetým šéfem ČEZu Martinem Romanem jej pojí opět studium ve společném ročníku – tentokrát na pražské právnické fakultě. Dodnes Pokorného firma dohlíží po právní strácnce na tendr dostavby Temelína za 200–300 miliard korun. A sám Pokorný působí ve správní radě Romanovy nadace, která přispívá na kulturní projekty......

zdenek43 ( 26. února 2019 10:19 )

dajte si BACHA - soudruzi se ohani ANTIMONOPOLNIM URADEM ........ takze je TO mega levarna - zase na tom budoeme tratit jen my - spodnich 10 milionu obcanu CR a zase na tom bude rejzovat VYVOLENY-pritel soudruhu....... jako prikld??? no treba O K D - - - Antimonopolní úřad podhodnotil cenu akcií OKD, domnívá se policie Protikorupční policie se v kauze privatizace obřích černouhelných dolů OKD z roku 2004 zaměřila kromě ministerských úředníků, vlády a znalce, který pro stát stanovil cenu OKD, také na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Ten při prodeji státního podílu akcií OKD sehrál významnou úlohu - negativní. "" Podle nastupujícího premiéra Bohuslava Sobotky vláda při privatizaci státního podílu akcií OKD postupovala v dobré víře podle pokynů dvou nezávislých úřadů – Fondu národního majetku a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. A proto nepochybila. "" "Cena (při privatizaci OKD) vycházela ze znaleckého posudku, který jsme měli jako stát k dispozici. A vycházela také ze stanoviska Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS)," řekl Sobotka... Právě role Fondu národního majetku (FNM) a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) při privatizaci poskytuje tehdejší Špidlově a Grossově vládě alibi a zatím ji chrání při současném vyšetřování. Ministři mohou tvrdit, že za nic nemohou. To ti úředníci! Grossova vláda prodala v září 2004 menšinový podíl v OKD společnosti Karbon Invest za 4,1 miliardy korun. Ministrem financí zodpovědným za prodej 45,88 procenta akcií byl právě Sobotka. Protikorupční policie je přesvědčena, že stát se zbavil akcií příliš levně. Spočítala, že při obchodu přišel o 3,4 miliardy. Viní proto dva exnáměstky někdejšího Fondu národního majetku – Pavla Kutu a Jana Škurka – z toho, že vědomě převzali a v podstatě "podstrčili" tehdejší vládě znalecký posudek, který podhodnotil cenu OKD. Oba to popírají. !! Babiš o OKD: Bakala vydělal 140 miliard. Část vlády má špatné svědomí 20.5.2016 ..... !!!!!!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa