Miliardář Lukačovič končí jako šéf Seznamu. Bude se věnovat předpovědi počasí

Autor: ČTK, nkov - 
19. února 2019
10:20

Majitel tuzemské internetové jedničky Seznam.cz Ivo Lukačovič opouští pozici předsedy představenstva společnosti a nadále nebude ani jeho členem. Lukačovič se bude věnovat svým globálním projektům, zejména aplikaci pro předpověď počasí Windy.com, a nadále zůstává jediným majitelem Seznamu. Firma to uvedla na svém blogu. Lukačovavič má podle Forbesu majetek za 16 miliard.

Na pozici předsedy představenstva se budou po čtyřech měsících střídat tři stávající místopředsedové. Prvním předsedou se v novém uspořádání stal Pavel Zima, v červnu ho ve funkci vystřídá Tomáš Kapalín a poté Ondřej Procházka.

Seznam provozuje vedle nejnavštěvovanějšího tuzemského portálu od loňska například také vlastní televizní kanál Televize Seznam. Spolu s deníkem Právo vlastní také zpravodajský web Novinky.cz. Návštěvnost jeho webů se pohybuje kolem osmi milionů reálných uživatelů.

„Jde o formální stvrzení změn provedených na podzim roku 2017, kdy došlo ke zrušení pozice výkonného ředitele a exekutivní řízení společnosti převzali tři místopředsedové představenstva v roli kolektivního výkonného ředitele. Ivův odchod z představenstva odráží skutečnost, že se již několik let řízení Seznamu nevěnuje, soustředí se na své globální technologické projekty, zejména Windy.com, a chce se jim plně věnovat i nadále,“ uvedl ředitel pro exekutivu a komunikaci společnosti Seznam.cz a místopředseda představenstva Pavel Zima.

Majitelem Seznamu Lukačovič zůstává

Na majetkovou strukturu společnosti nemá podle sdělení firmy změna žádný vliv a Lukačovič nadále zůstává jejím jediným majitelem.

Největší tuzemská internetová firma předloni zvýšila čistý zisk o 21 procent na rekordních 1,34 miliardy korun. Tržby firmě vzrostly o 11 procent na 4,12 miliardy Kč. Za loňský rok očekává tržby ve stejné výši. Lukačovič Seznam založil v roce 1996.

Video Duel: Mapy Google, nebo Mapy Seznamu? - Živě.cz

panda82 ( 19. února 2019 11:53 )

nu, že by změna pomohla Kvalita je hrůza, plácání do větru o ničem

renataren ( 19. února 2019 11:04 )

Bůhví jak to vlastně všechno je doopravdy... Američani si dosadili bílého koně a teď jsou né náhodou Seznam zprávy silně proamerické... Vždyť je to debilizace lidí, ty jejich ,, nezávislé" zprávy!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud