Epicentrum: Před 50 lety se upálil Jan Palach. Co prožíval těsně před smrtí?

Autor: Bohuslav Štěpánek - 
17. ledna 2019
14:45

Co prožíval Jan Palach v posledních hodinách svého života? Proč se před 50 lety rozhodl upálit se? Nejen o tom bude hovořit ve čtvrtečním Epicentru psychiatrička Zdena Kmuníčková, která Palacha ležícího s těžkými popáleninami v nemocnici zpovídala. Vysílání začíná v 15:00.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

josef.kaspar.9 ( 20. ledna 2019 19:49 )

No už jsem i slyšel verzy že se upálil kvůli toho že ho nechala jeho přítelkyně ale když ho v nemocnici navštívila reportérka která se k němu dostala řekla mu at tuto verzi ne říká a at řekne že je to kvůli politické situace která zrovna v tu dobu byla takže kdo vy kde je vlastně pravda

josef.kaspar.9 ( 20. ledna 2019 19:47 )

No už jsem i slyšel verzy že se upálil kvůli toho že ho nechala jeho přítelkyně ale když ho v nemocnici navštívila reportérka která se k němu dostala řekla mu at tuto verzi ne říká a at řekne že je to kvůli politické situace která zrovna v tu dobu byla takže kdo vy kde je vlastně pravda

al.bunda ( 17. ledna 2019 16:32 )

Kua dejte s tím psychem konečně pokoj

bostonskyvitr ( 17. ledna 2019 15:21 )

Zcela jistě Palach věděl o obětech komunismu v desítkách milionů.

janhu ( 17. ledna 2019 15:15 )

Karel Kryl pochopil jaké zrůdné odporné mafiánské hyenistické zlo přišlo s teroristickým pučem 1989 ,tak o tom napsal písničku ,proto ho demokrati zavraždili jako dubčeka Karel Kryl - Demokracie (1993) Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou: ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou, ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce, a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce. Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky, brbláme spolu u píva, jak brblali jsme vždycky, farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky, my nakrmíme forbesa za dvě či za tři pětky. Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda, zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda, král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou velké partaje se u koryta sejdem. král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem. Demokracie panuje od Aše po Humenné, samet i něha v pánu je a zuby vylomené, Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Dali nám nové postroje a, ač nás chomout pálí, zaujímáme postoje, místo abychom stáli. Demokracie dozrává do žaludečních vředů, bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů, a je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu. A je to mýlka soukromá, snad z optického klamu, že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud