Skandál v dětském táboře: Vedoucí si hráli na nacisty a byla tam plíseň, stěžoval si syn

Autor: zzu - 
8. 9. 2018
12:15

Další tábor hrůzy? Na táboře u Náměšti nad Oslavou se měly dít prapodivné věci. Matka jednoho z chlapců, který tábor absolvoval letos v srpnu, přišla s tvrzením, že si tamní vedoucí hráli na nacisty - jeden z nich údajně běhal ve sprchách s plynovou maskou a nechal se oslovovat Mengele. Děti při sprchování také musely dělat kliky. Tábor se dále měl potýkat s hygienickými problémy, uvedl v sobotu zpravodajský web TN.cz. Hlavní zdravotník z tábora s iniciály J.D. Blesk Zprávám uvedl, jak se všechno seběhlo z pohledu samotného tábora.

Hra na nacisty, klikování ve sprchách, ale i pád chlapce ze skály při noční bojové hře? To všechno pro TN.cz popsala naštvaná Marta T., jejíž syn byl na táboře Jiskra v Náměšti nad Oslavou. „Na tuto bojovku vzali dva vedoucí děti bez potřebné výbavy na neznámý terén. Pohybovali se na srázu skály, ze které náš syn v průběhu hry spadl. Syn naštěstí vyvázl bez zranění, pouze s pohmožděninami. Naštěstí si totiž vzal helmu,“ svěřila se webu matka školáka Marta.

Hra na nacisty?

Podle jejích slov došlo přitom v táboře ve sprchách i na hru na nacisty a doktora Josefa Mengeleho, nechvalně proslulého pokusy na dospělých i dětech.

Jednatel agentury, která tábor pořádá, takové chování - pokud k němu došlo - odsoudil. „Děti se sprchují pod dozorem, to je pravda. Pokud si tam opravdu někdo hrál na Mengeleho, tak to samozřejmě v pořádku není. Stejně jako to, aby děti při sprchování klikovaly,“ uvedl Lubomír Kraus pro TN.cz. Redakce Blesk Zpráv Krause zkoušela oslovit, telefon ovšem nezvedl a na zprávu neodpověděl.

Blesk Zprávy tak oslovily jednoho z přímých aktérů tábora. Zdravotník J. D., který si nepřál uvést kompletní jméno kvůli své profesi, popsal, jak tato kontroverzní hra vypadala. O hře na nacisty a doktora Mengeleho se totiž dozvěděl teprve v pátek od redaktora TN.cz. Hned v sobotu ráno kvůli tomu podával trestní oznámení na policii. A to i ohledem na fakt, že jeden z chlapců měl kvůli hře prodělat kolaps. 

„Hlavní vedoucí nařídil, protože se děti nechtějí sprchovat, sprchování oddílu Military. Chlapci, kteří mají ′zazeleněný′ mozek, to pojali tak, že jim z toho udělají bojovku a oblékli se do plynových masek. Jeden z nich měl prý oblek doktora Mengeleho. S tím, že údajně - mám to z doslechu - měly děti ve sprchách klikovat nahaté. Shledal jsem na tom velké pochybení a informoval jsem své nadřízené. Hned jsem volal na policii a hned ráno jsem učinil trestní oznámení. Předal jsem veškeré informace,“ podotkl J. D.

Pád ze skály? Bylo to prý jinak

J. D. však vyvrátil, že by chlapec spadl během jiné z bojovek ze srázu. „Chlapec byl na odpolední hře v lese, hráli airsoft. Byli poučeni, kam mohou chodit  a vedoucí se rozestavili tak, aby plochu ohraničili. Dítě neuposlechlo vedoucího a odešlo z prostoru, kde už jen vedoucí viděl, jak chlapec sklouzl po nerovnosti terénu, nikoli ze skály,“ popsal pro Blesk Zprávy zdravotník.

Na místo se ihned seběhli táboroví zdravotníci, kteří přivolali také záchranku. Chlapec dostal první pomoc a čekalo se na záchranáře a policii. Jejich intervence se ale protáhla údajně asi na hodinu a půl. J. D. tvrdí, že po cestě na tábor, který se nachází v lese, ztratili část vybavení, kterou posléze hledali. To už se podle muže začalo smrákat.

Policie potom vyslýchala přítomné. J. D. se tak o incidentu dozvěděl přibližně v půl jedné ráno. Ihned prý volal rodičům, ti ale měli vypnutý mobilní telefon, který uvedli do přihlášky dítěte a u kterého vedení tábora žádá, aby po celou dobu pobytu zůstával zapnutý. J. D. Blesk Zprávám dále uvedl, že vyšetřování police doznalo, že si chlapec, který později skončil na pozorování v brněnské nemocnici, může za svoje zranění sám.

Problémy s hygienou?

Tím však táboerové trable neskončily. Podle hygienika Jiřího Kose se měly na táboře objevit i břišní problémy. Po rozboru tamní vody se dokonce ukázalo, že nevyhovuje normám. Rozčilená matka Marta T. upozornila také na to, že táborová hygiena měla být otřesná. Nebyla spokojena se sprchami, ani s toaletami v areálu. O těch pro TN.cz prohlásila, že jejich stěny byly pokryty plísní.  

Zdravotník J. D. však odmítá, že by byla v táboře plíseň. Pro Blesk Zprávy uvedl, že fotografie, které na webu TN.cz uveřejnili, nepocházejí z jejich tábora. Koupelny a toalety prý osobně zkontroloval. Přiznává jen to, že, jelikož tábor probíhá v lese, mohly děti do sprch nanosit bláto. A protože se jich zde sprchují desítky, nemusela po každém dítěti uklízečka stihnout rychle uklidit.

lobotom ( 8. října 2018 23:28 )

Typická neoliberální hysterka s roztaženým nevychovaným frackem. Takoví si budou stěžovat vždycky a na cokoliv a nejlépe z toho ještě vytřískat prachy. Někdo si vzal plynovou masku a hned z toho máme nacistické pokusy na dětech. Kdyby se sprchovali bez dozoru, tak si zas bude stěžovat na to, že je tam nechali nebezpečně bez dozoru... A vůbec, škoda slov.

MrBotek ( 11. září 2018 14:40 )

Dobrý den,
Byl jsem účastníkem tohoto tábora několik let po sobě a moc dobře vím jak to tam chodí, byl jsem tam dokonce i sám jako vedoucí, jako první bych chtěl uvést že ani jedna z použitých fotek není z areálu tohoto tábora, pouze tím poškozujete jméno dobrého tábora jen pro to aby vám na to lidi klikali. O žádném hraní na nacisty nevím že by se tam někdy dělo, že si děti stěžují že se sprchují pod dozorem je velká chyba rodičů, když nám tam dítě chodí 4 dny neokoupané musíme zavést tento režim aby se hygiena dodržovala. Děti se sami nebo rozhodnutím rodičů přihlásili na vojenský tábor, nemůžou se divit že dělají kliky a mají to náročnější, když to je hra na vojáky a přihlásili se tam dobrovolně. Moc dobře vím jak zaostává výchova rodičů, příjde vám normální, aby vám děti psali fixou na nábytek nebo do něj vyrývali nevhodné obrázky, nedodržovali jakoukoliv hygienu, 9 dnů vám vraceli talíře plné jídla s tím že to a to nejí, že nechcou přebrodit asi 15cm hlubokou Oslavu a buď jdou radši dalších několik kilometrů okolo přes most nebo je musí vedoucí přenést, když tábor je hned naproti? Maminka by se sama měla první zamyslet nad sebou a svou výchovou dítěte dojet se podívat jak celý areál vypadá a potom může něco někam udávat. A vy prosím pořizujte autentické fotky...

tomik007 ( 8. září 2018 15:12 )

NORMALNI - kdyz jsme byli mali tak jsme si taky hrali na policajty a zlocince a na nemce a partyzany.

Pvenclovska ( 8. září 2018 15:11 )

Kdyz uz chce blesk podavat nejake zpravodajstvi tak by si mohl sehnat fotky z arealu na ktereho hazi spinu a ne si zkopirovat nahodne fotky z googlu...

oxygene.p ( 8. září 2018 13:34 )

Dnešní děti : jako stezka odvahy , no dobře , ale pokud tam není wifi , tak nikam nejdu... My jsme jezdili na tábory kde byly suchý záchody v lese , voda tekla jen v potoku , kde jsme se umyvali a jak jsme si to krásně užili.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa