Za pár piv a potraviny vyhráli auta. Martin a Věra převzali od ministryně výhry v Účtenkovce

Autor: Hynek Zdeněk - 
27. července 2018
19:09

Tomu se říká klika. Nemuseli vsadit ani korunu, přesto odjíždějí v nových autech. Martinu Demelovi (40) a Věře Sobkowiak Havlové (47) stačilo jen odeslat doklad o svém nákupu. „Manžel koupil jen pár piv za 50 korun, poslal doklad do Účtenkovky a vyhrál auto. Jezdit s ním ale budu já. On si nechá 15 let staré audi,“ řekla se smíchem výherkyně 9. kola Věra Sobkowiak Havlová (47) ze Stříbra.

Jen o pár desítek korun víc utratil Martin Demel (40) z Mošnova. „Poslal jsem do soutěže účtenku z Lidlu za 123 korun. Kupoval jsem běžné potraviny. Výhře vůbec nemůžu uvěřit, až dosud jsem vyhrál jen jednou na plese bažanta,“ přiznal výherce 8. kola.

Podle ministryně financí Aleny Schillerové (54) může vyhrát každá účtenka. „Jeden pán vyhrál například 200 tisíc korun díky tomu, že si ve večerce koupil čtvrtku chleba za 15 korun,“ upřesnila ministryně.

Účtenkovka je hra ministerstva financí, která se snaží pozitivní formou propagovat EET. Každý měsíc vylosuje přes 21 tisíc výherců. Slosování je vždy 15. den v měsíci. Účtenkovka funguje tak, že si zájemce stáhne do mobilu aplikaci, díky které odešle doklad o svém nákupu. Případně kód vypíše ručně do formuláře.

Každý den může odeslat od jednoho prodejce jednu účtenku, není ale limitován počtem nákupů u různých prodejců. Hráč si tak může zvýšit šanci na výhru tím, že odešle za měsíc více účtenek. Hlavní výhrou je 1 milion korun.

Video  Výherci 8. a 9. kola Účtenovky převzali ve Valašském Meziříčí nové auta.  - Hynek Zdeněk, blesk.cz

Test vozu z Účtenkovky čtěte zde

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

verprag ( 28. července 2018 12:32 )

Co to meleš o práskači? To už se mi stalo víckrát, že na účtence FIK vůbec nebyl... A určitě s tím na finančák neběžím. A proč vybírat koše, když stačí z obchodu jen jedna účtenka ?!

agfor ( 28. července 2018 12:16 )

No jo, po dluhé době musí přece ukázat, že v jedné z podvodných loterií vyhrál někdo jiný, než kamarád StBabiše.

Joseeeef ( 28. července 2018 08:27 )

Ať si tuto stupidní šaškárnu financuje soudruh Babiš ze svých zdrojů/nemyslím dotace/..Nevím,proč moje daně plynou na nákup výher,když můžou být využity mnohem smysluplněji..Bohužel v tomto státě si budeme muset zvykat na větší hrůzy.

chachris ( 27. července 2018 23:05 )

Hanbou bych se propadl.

illyria ( 27. července 2018 22:17 )

A já jim to přeji...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud