Nečasová se odvolala: Sledovali agenti exmanželku Nečase kvůli nenávisti milenky?

Autor: ČTK, simao - 
16. 7. 2018
10:53

Někdejší šéfka premiérova kabinetu Jana Nečasová (dříve Nagyová) se odvolala proti rozsudku, který jí za zneužití Vojenského zpravodajství uložil dvouletý podmíněný trest a pětiletý zákaz činnosti ve vedoucích funkcích státní správy. V případu jde o údajné sledování exmanželky Petra Nečase Radky, kterou dle rozsudku Nagyová „hluboce nenáviděla“.

„Čekám na odůvodnění posledního odvolání a následně spis předložím Městskému soudu v Praze k rozhodnutí,“ uvedla soudkyně Obvodního soudu pro Prahu 1 Pavla Hájková, která v kauze rozhodovala. Dodala, že možnosti podat odvolání tedy využili jak všichni obžalovaní, tak i státní zástupce a ministerstvo obrany, jež má postavení poškozeného.

Zatímco obžalovaní zpravodajci Milan Kovanda, Ondrej Páleník a Jan Pohůnek se proti svým podmíněným trestům a zákazům činnosti ve zpravodajských službách odvolali rovnou po vyhlášení verdiktu loni v listopadu, státní zástupce i právník Nečasové Eduard Bruna si tehdy ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Chtěli si totiž nejprve prostudovat písemné odůvodnění rozsudku.

Video V květnu 2015 došlo ke zproštění obžaloby, státní zástupce se odvolal a soud pokračoval dál. - Marcel Mihalik, Lukáš Červený

Nečasová trvá na své nevině. Bruna ČTK už dříve řekl, že kdyby jeho klientka figurovala v jediné kauze, poradil by jí, ať odvolání nepodává a nadále se nesoudí. Nečasová však čelí celkem třem obžalobám, takže v případě, že by v první věci dostala podmínku a ve druhé nejpřísnější možnou – tedy tříletou – podmínku, ve třetí kauze už by se s největší pravděpodobností nevyhnula trestu odnětí svobody.

Rozsudek: Nečasovu bývalou ženu hluboce nenáviděla

Současná manželka a bývalá šéfka kabinetu premiéra Petra Nečase (ODS) podle verdiktu zosnovala zneužití pravomoci, když v roce 2012 nezákonně zaúkolovala zpravodajce, aby sledovali Nečasovu tehdejší manželku Radku. Získáním informací o její údajné nevěře chtěla podle rozsudku uspíšit Nečasův rozvod, jeho ženu totiž „hluboce nenáviděla“.

Video V roce Ústavní soud odmítl stížnost vojenských zpravodajců v kauze Nagyové – Nečasové. - Jiří Nováček

Později údajně nechala sledovat také dva zaměstnance Úřadu vlády. Aféra přispěla v roce 2013 k pádu Nečasova kabinetu. Státní zástupce pro obžalované požaduje nepodmíněné tresty vězení. Hájková vysvětlila uložení podmínek tím, že od spáchání skutku uplynula dlouhá doba.

Nečasová je společně s lobbistou Ivem Rittigem obžalována také z vyzrazení utajované informace BIS. Třetí případ se týká údajného podplácení poslanců příslibem lukrativních funkcí a zahrnuje rovněž krácení daní z dárků, které žena dostávala od vlivných podnikatelů.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

verasum ( 17. července 2018 14:04 )

Jak dlouho ještě bude probíhat soud s touhle krá..u?Ukřičená vulgární ženská hodná nejhorší pavlače?? A on ? Že mu není hanba nechat kydat hnůj na svoji první ženu?? Není to žádný chlap ani když si nechá narůst to svoje chmíří?? Vypadá jako když Šmudla čuchne do smetí - pablb.

11karel11 ( 17. července 2018 10:02 )

Nenávistnou babu a toho šaška, co ji stále drží za ruku patří zavřít doživotí. Větší hyeny neexistují.

malenabald ( 16. července 2018 13:09 )

Pořád se drží za ruce, jakoby se Nečas někoho bál a ona ho má chránit, jako matka se synem. A to strniště má asi proto, aby vypadal víc jako chlap.

cyrilko ( 16. července 2018 11:46 )

Ako sa môže chlap zamilovať do takej hnusnej ženy, ktorej naviac z očí sa dá čítať primitivizmus a zákernosť. Hnusná ženská. Na taký hnus nechutne macatej ženy nezaberie ani krabica viagry. Nečas sa za neveru svojej žene potrestal sám. Žiť s takou babizňou je utrpenie a všetkým na smiech.

AliAlice ( 16. července 2018 11:30 )

Tato mrcha se odvola ?? Taková nehoráznost...babu,která rozhodovala o všem,a považovala se šéfovou div né celé vlády,no a teď ji zůstal na krku jen ten ušlápnutej ňouma....

Zobrazit celou diskusi
Další videa