Razie v pražských nemocnicích: Obvinili šéfa jedné z nich i cateringovou firmu

Autor: ČTK, nkov - 
29. 6. 2018
19:10

Policisté zabývající se manipulací zakázek v některých pražských nemocnicích obvinili ředitele Nemocnice Na Františku Roberta Zelenáka, severočeského podnikatele Tomáše Horáčka nebo exmanažera společnosti Eurest Martina Tvrdoně. Stíhání čelí také nástupce Eurestu, společnost Compass Group Czech Republic.

Jména obviněných uvedl pro web iRozhlas.cz jeden z Horáčkových advokátů Jiří Teryngel. Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová ve čtvrtek uvedla, že státní zástupce obvinil pět lidí a jednu firmu z korupce, vydírání a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Případ souvisí se zadávacími řízeními na dodávku služeb do Nemocnice Na Františku a Nemocnice Na Bulovce v Praze.

„Sděleno má pan Horáček, doktor Robert Zelenák, doktor Martin Stříteský, inženýrka Jitka Ulrichová a Antonín Tvrdoň. Jako právnická osoba Compass Group Czech Republic, dříve Eurest,“ cituje Teryngela server. Horáčka podle iRozhlasu kriminalisté považují za ústřední postavu rozsáhlé kauzy, kterou od čtvrtka vyšetřují. Jitka Ulrichová je manažerkou společnosti Veřejné zakázky, s.r.o., a Martin Stříteský přednostou kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Policie aktuálně podle obhájce Teryngela obviněné vyslýchá. Horáček proti obvinění podá stížnost, dodal. Zelenák se podle policie podílel na manipulacích se zakázkou na stravování, úplatek pět milionů korun měl podle serveru Seznam Zprávy dát někdejší manažer cateringové firmy Eurest Tvrdoň. Nástupnická společnost Eurestu, firma Compass Group, obvinění odmítla komentovat. „Já se vám k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekla iRozhlasu její jednatelka Zuzana Volková.

Vedle nemocnic Na Františku a Na Bulovce detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali od čtvrtka také na dalších místech. Podle iRozhlasu se zajímají o desítky míst v Praze a ve středních Čechách, povolení k domovním prohlídkám zmiňuje 39 domovů pro seniory a další sociální zařízení. Policisté se zabývají veřejnými zakázkami například na ostrahu objektů, dodávku hygienických potřeb nebo pořízení osobních automobilů.

Video Při razii zadrželi i šéfa Bulovky. A Malá čelí podezření z opsání diplomky - Markéta Volfová, Lukáš Červený, redakce Blesk Zpráv

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

blesk_prag ( 1. července 2018 19:12 )

MUDr.Ehrenbergerová,Bulovka, a její soused "léčitel" Dokoupil,Praha 8-Libeň : * Josef Dokoupil, "léčitel", podvodník,manipulátor s lidmi ? Chodili jsme k němu, bydlíme nedaleko. Dokoupilův blízký muž nám řekl,že se doma chechtá, jak mu prý "blbečci" vždy nalítnou,prý z naivních lidí už vytáhnul milióny za 30r.léčitelství. ČT ho natočila jako podvodného léčitele.Poslal si pak sám sobě - jako za pacienty,pochvalné dopisy pro ev. nevěřící pacienty. * Hýbe kusem čehokoliv zavěšeným na provázku či obyčejnými dráty nad tělem nemocného, ev. na dálku nad fotkou, a "určuje" diagnózu nebo "léčí". I na smrt nemocného strčí do špinavého "léčivého" stanu na zaprasenou postel na své zahradě, aby během jeho ležení "léčil" i dalšího pacienta doma. Pak oba zkasíruje,i za ležení ve stanu. Bere si "dle ksichtu" až 2 tis.Kč/h. Nemocným prodává obyčejnou destilovanou vodu a prý se svou energií, až za 2 tis.Kč/ks. * Smál se doma i své sousedce MUDr. Ehrenbergerové (nemocnice Bulovka), že to, co ta - prý husa - vydělá za měsíc, on má od hlupáků bez práce za 1 den. Nesnáší se se sousedy, min. odnaproti a za svým domem, hystericky na ně řval. Dokoupil je despota, samolibý, závistivý, nepřející diktátor. * "Léčitel" je potřetí ženatý s prý hloupou "Xantipou",s níž nemá děti.Oba děti nesnášejí. "Xantipa" má z 1.manželství jen psych.nemocnou dceru,kterou jako dítě šoupla do ústavu,aby si udělala komunistický VUML pro kariéru učitelky. Dokoupil se nestýká s potomky ze 2 předchozích manželství,všechny prý vydědí. Ale svou ženu nevyléčil. Ta se nám chlubila, že byla na 10 operacích ! "Úžasný" charakter pro léčitele. * Někoho prý lživě i udal. K tomu si údajně nasmlouval falešnou svědkyni, některou sousedku, asi za "léčbu". * "Xantipě" zahýbal 30 let.Přes inzeráty si dohodnul rande.Naivku pak vzal na chatu či do svého 2.domu,aby mu tam dřela - a bonus sex. * Paradoxně tento "nenažraný blázen" za tmy tahá z okol.sídlištních popelnic krámy,jimiž má zavalený dům i zahradu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa