Janouškovi se zpátky „do tepláků“ nechce. Podal stížnost proti zamítnutí jeho žádosti

Autor: ČTK, AKu - 
30. 5. 2018
14:28

Lobbista Roman Janoušek podal stížnost proti zamítnutí své žádosti o prominutí zbytku trestu. Věcí se tak nyní bude zabývat Vrchní soud v Praze, uvedla ve středu mluvčí pražského městského soudu Markéta Puci, a potvrdila tak informaci České televize. Janoušek v žádosti argumentuje zdravotními důvody, i podle soudem přibraných znalců trpí nevyléčitelnou nemocí.

„Pan odsouzený si podal stížnost proti usnesení, kterým nebylo vyhověno jeho žádosti o upuštění od výkonu zbytku trestu odnětí svobody,“ uvedla Puci bez dalších podrobností.

Janoušek si má za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě odpykat 4,5 roku vězení, za mřížemi zatím strávil zhruba rok a čtvrt.

Trest mu byl přerušen kvůli špatnému zdraví, muž si už dříve opakovaně stěžoval na komplikace po operacích hlavy. Do vězení se ve stanovený termín nevrátil a požádal o odpuštění zbytku trestu.

Pražský městský soud žádosti nevyhověl s tím, že vývoj zdravotního stavu odsouzeného nelze předvídat s dostatečnou mírou spolehlivosti. Podle soudce tak stále existuje možnost, že by Janoušek mohl ve výkonu trestu odnětí svobody pokračovat, „byť za výrazně ztížených podmínek“.

Soud poukázal také na to, že lobbista zatím vykonal pouze menší část uloženého trestu. Opilý Janoušek v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Video Roman Janoušek u soudu - Lukáš Červený
720p 480p 360p 360p 240p

Doporučujeme
salto ( 31. května 2018 09:48 )

Někdo by ho u toho soudu měl vzít pořádně párkrát bejsbolkou po palici a pak by se vidělo

tomik007 ( 30. května 2018 20:59 )

Trpi nevyleczitelnou alergii na vezeni

11karel11 ( 30. května 2018 20:06 )

Zákony neplatí pro bohaté ? Hlavně že jezdí autem, to mu nevadí , že špatným zdravím ohrožuje silniční dopravu? V base bude sedět na ***i.

pavel215_klafunda ( 30. května 2018 18:31 )

Je to zm.r.d odeesácký!

jajas ( 30. května 2018 17:53 )

Sedět se mu nechce, vždyť celý svůj život "vydělával" na svůj blahobyt a teď si ho neužije? Má doma pohodlí a komfort, dobré papu a tutu a chodí za ním kámoši a může se domlouvat na dalších kšeftech, tak co by seděl jinde? No a jeho "nevyléčitelná" nemoc může trvat klidně i deset let, takže si ten svůj trapný trest může klidně odsedět. Kdyby furt "nezdržoval", tak by to šlo rychleji.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud