Janouškovi zbytek trestu nezruší. Soud: Je nevyléčitelně nemocný, ale má smůlu

Autor: ČTK, AKu - 
28. 5. 2018
09:40

Pražský městský soud zamítl žádost lobbisty Romana Janouška o odpuštění zbytku trestu. ČTK to v pondělí sdělila mluvčí instituce Markéta Puci. Podle soudu nelze dostatečně spolehlivě předvídat vývoj zdravotního stavu odsouzeného, a stále tak existuje navzdory jeho nevyléčitelné nemoci možnost, že by Janoušek mohl ve výkonu trestu odnětí svobody pokračovat. Rozhodnutí není pravomocné.

 

Janoušek si má za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě odpykat 4,5 roku vězení, za mřížemi zatím strávil zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl přerušen ze zdravotních důvodů, muž si opakovaně stěžoval na komplikace po operacích hlavy. Do vězení se ve stanovený termín nevrátil a požádal o odpuštění zbytku trestu. Soudce Tomáš Kubovec si kvůli tomu vyžádal posudek lékařů z olomoucké fakultní nemocnice.

„Ačkoliv se v případě odsouzeného jedná o nevyléčitelnou životu nebezpečnou nemoc, nelze s dostatečnou mírou spolehlivosti předvídat vývoj zdravotního stavu odsouzeného a soud zde stále spatřuje určitou možnost, že by odsouzený mohl pokračovat ve výkonu trestu odnětí svobody, byť za výrazně ztížených podmínek,“ konstatoval nyní Kubovcův senát.

Soud rozhodl v neveřejném zasedání. Podle Puci vzal do úvahy také to, že Janoušek si odpykal pouze menší část uloženého trestu.

„Za této situace a s ohledem na výjimečnost institutu upuštění od výkonu trestu, charakter trestné činnosti, požadavek obezřetného přístupu, kdy státu fakticky zaniká možnost do budoucna trest vynutit, soud neshledal natolik výjimečné a závažné skutečnosti, které by upuštění od zbytku výkonu trestu odnětí svobody umožňovaly,“ vysvětlila mluvčí.

Janoušek si proti usnesení může podat stížnost k pražskému vrchnímu soudu. I pokud by s ní neuspěl, za mříže by se hned vrátit nemusel. Krajský soud v Brně mu totiž nedávno s ohledem na zdravotní stav umožnil dvouletý odklad nástupu.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu.

Video Soumrak kmotra Janouška: Soud mu napařil 4 roky basy! - Lukáš Červený, Vera Renovica
720p 480p 360p 240p

 

 

 

Doporučujeme
janakveton ( 16. srpna 2018 10:39 )

Já myslela, že ve vězení je rovněž nemocnice a lékaři.

idneska ( 28. května 2018 13:07 )

lidé, proč jste tak mstiví? kdyby to byl soustružník z kolbenky, tvrdili byste že se mu tam ten rákosník neměl motat. proč mu nedat druhou šanci? kdyby třeba odevzdal všechny svý míče a slíbil že už nebude šmejdit, na podmínku bych ho propustil.

sores ( 28. května 2018 12:24 )

Lidi nekonají jen nadávají,bohužel! proč proti takovému rozhodnutí podplacenému nevyrazí s transparenty do ulic.? Kdo mlčí ten souhlasí!!!!

zada ( 28. května 2018 12:08 )

Strach a špatný svědomí, to je nevyléčitelná nemoc. To se vyléčit nedá. K tomu mu dopomáhá mamon a ego. Kombinace smrtelná. Janoušek, kdyby si to odseděl, tak se i uzdraví, protože by měl pocit, že trest už má za sebou. Ale tohle jeho "podělání", tím se zruinuje sám. No kdo chce kam, pomozme mu tam. Možná jsi to hochu uplatil, ale s tímhle "baťohem" se potáhneš do konce svého života - pořád budeš pro všechny "zabiják a gauner". S tím se těžko žije. Nezávidím.....

spania ( 28. května 2018 11:52 )

Z frajera,kterým se dřív asi cítil,je starý,vyhublý a zničený chlap a potáhne se to s ním celý život.Nikdy nebude vědět,jestli do té basy nakonec nebude muset jít.Pán Bůh ho potrestal sám.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa