Pátek 16. duben 2021
Svátek slaví Irena, zítra Rudolf
Zataženo, déšť se sněhem 6°C

Lobbista Janoušek nemůže nastoupit do vězení. Stálo by ho to život, tvrdí lékaři

Autor: Mii - 
27. dubna 2018
12:10

Pražský lobbista Roman Janoušek není schopen nastoupit do vězení. K takovému posudku dospěli v pátek znalci Fakultní nemocnice v Olomouci, informuje Česká televize. Lobbista podle nich nemůže výkon trestu nastoupit, protože by tím byl ohrožen na životě. Janoušek, který byl odsouzen za ublížení na zdraví pod vlivem omamných látek, podal na konci loňského roku žádost o upuštění od zbytku trestu.

Pražský městský soud, který bude rozhodovat o Janouškově žádosti o prominutí zbytku trestu, odmítl obsah posudku olomoucké fakultní nemocnice komentovat. Mluvčí instituce Markéta Puci ČTK pouze sdělila, že předseda senátu se rozhodl vyžádat si od znalců krátké doplnění.

Janoušek si má za úmyslné sražení ženy při dopravní nehodě odpykat 4,5 roku vězení, zatím si odseděl zhruba rok a čtvrt. Trest mu byl přerušen ze zdravotních důvodů, muž si už dříve opakovaně stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy.

ČT uvedla, že Janouškův zdravotní stav zkoumala komise osmi lékařů. „Lze konstatovat, že klinický stav (…) a riziko těžkého poranění mozku (…) neumožňuje odsouzenému výkon trestu, aby nebyl ohrožen život a jeho zdraví,“ citovala televize z jejich posudku, který má od tohoto týdne k dispozici soud.

Ke znění posudku se nevyjádřil ani soud, ani Janouškův advokát Lukáš Trojan. „S dokumenty v soudním spise jsem se zatím neměl možnost seznámit. Nahlížení do spisu proběhne až příští týden. Média komentovat nebudu, děkuji za pochopení,“ napsal ČTK právník.

Původně pokus o vraždu

O Janouškově žádosti bude rozhodovat senát soudce Tomáše Kubovce. „Pan předseda se po předběžném prostudování výsledků znaleckého zkoumání rozhodl požádat o krátký doplněk posudku,“ uvedla v pátek mluvčí soudu. Původně avizovaná lhůta zhruba tří týdnů, v níž chtěl soud o žádosti rozhodnout, se tak prodlouží.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil autem ženu v pražské Michli. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu, nakonec byl odsouzen za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Trest nastoupil v listopadu 2014. V brněnské věznici zůstal do března 2016, poté byl dočasně propuštěn na svobodu. Brněnský krajský soud loni v listopadu zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu. Zároveň ale uvedl, že zdravotní prognóza nepředpokládá zlepšení a Janoušek by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu. Lobbistův advokát ji podal a Janoušek se v určeném termínu do věznice nevrátil.

11karel11 ( 29. dubna 2018 19:38 )

Trestní oznámení podat na soudce, který mu promine trest. Na bohatého jiný metr? Mafie rozhoduje?

hejhej ( 28. dubna 2018 13:01 )

poblion: Nebudou protestovat. Ožrala Janoušek je z ODS , takže demokratická žumpa stojí za nim a nebude platit studentům ani nic organizovat.Studenti sami o sobě žádné demonstrance neorganizují, jen se za peníze nechávají ovládat.

janova ( 28. dubna 2018 07:25 )

Skoro to vypadá, že jsou lidi, kteří si můžou zkrátka dovolit všechno.

flora ( 27. dubna 2018 20:14 )

Nikdy těžce neochoří Lojza z Dolní Polní co vymlátí hospodu a jde pak domu přiskrtit ženu a děti. Ten si svých 8 odsedí. Vždy se přitíží pouze těm vlivným a bohatým, co jsou obklopeni stejnými vlivnými . Někteří z nich jsou také bohatí, jiní zbohatnou pak...

flora ( 27. dubna 2018 20:04 )

Tak tomu jenom blbec věří. Ještě že nepožaduje omluvu za svůj tzv. špatný zdravotní stav po té vietnamce, kterou chtěl zabít. Až bude zproštěn , v klidu se bude "léčit" minimálně někde v Karibiku

Zobrazit celou diskusi
Další videa