Úterý 23. dubna 2024
Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří
Zataženo, déšť 7°C

Kaufland dohání konkurenci a zvyšuje od června mzdy o 26 procent

Autor: ČTK, AKu - 
2. května 2018
12:57

Největší tuzemský obchodní řetězec Kaufland zvýší od června mzdy zaměstnancům na provozních pozicích v prodejnách o 26 procent. Minimální nástupní plat na nejnižší pozici asistenta prodeje na plný úvazek stoupne na 24 000 Kč, v Praze pak na 26 000 Kč. Firma to uvedla ve středu v tiskové zprávě. Kaufland zároveň očekává nárůst obratu ve svých českých prodejnách.

 Od loňska se výrazně zvýšilo tempo růstu platů v tuzemských obchodech, mzdy navýšila většina velkých obchodních řetězců, některé i vícekrát. Nutí je k tomu nedostatek provozních pracovníků či snaha udržet si ty stávající.

Kaufland chce uspět mimo jiné díky flexibilní nabídce. „Nabízíme celou škálu pracovních úvazků od celodenních, osmihodinových, přes různé formy kratších úvazků až po brigádnické dohody. Tuto flexibilitu považujeme za velmi důležitou, zvláště v současné složité situaci na trhu práce, uvedla mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Odboráři navýšení mezd uvítali. „Pevně věříme, že navýšení mezd v Kauflandu bude inspirovat také ostatní řetězce, kde máme členskou základu,“ uvedla předsedkyně Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO) Renáta Burianová.

„Máme a nadále očekáváme pozitivní vývoj obratu v Česku. To dokládáme i tím, že jsme v uplynulém obchodním roce investovali do našich poboček a do infrastruktury přes 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč),“ uvedla Gertrud Bottová ze skupiny Schwarz Gruppe, která Kaufland vlastní.

V poslední době oznámila navýšení mezd řada řetězců. Diskonty Lidl, které jsou stejně jako Kaufland součástí německé obchodní skupiny Schwarz, zvýšily od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 000 Kč, v Praze pak na 29 000 korun. Stejným tempem se zvýší platy současných zaměstnanců.

Také diskonty Penny Market zvýšily od 1. března mzdy. Pokladní, zaměstnanci centrály a další pracovníci si polepšili v průměru o sedm procent. Nástupní mzda na pozici pokladní - prodavač se na plný úvazek se pohybuje mezi 18 000 Kč a 21 000 Kč podle regionu. Albert za uplynulých 12 měsíců navýšil mzdy provozním zaměstnancům v prodejnách o 32,5 procenta. Naposledy v lednu o 19 procent.

V českém maloobchodu je v odborech pět až sedm procent zaměstnanců. Podle odhadu odborů pracuje v maloobchodu a velkoobchodu v ČR 180 000 lidí. Podle údajů portálu Platy.cz se průměrný plat prodavače letos zvýšil na 17 262 Kč.

Tržby největšího tuzemského obchodního řetězce Kaufland klesly ve finančním roce 2016/2017 o dvě procenta na 57 miliard korun. Zisk společnosti před zdaněním se snížil o pět procent na 1,97 miliardy korun. Firma zaměstnává v ČR zhruba 12 000 lidí.

mbmb ( 17. května 2018 05:14 )

Kaufland hnus tam jit nakupovat-uzke pesinky vetsinou v nejakem sidlisti s lidma smradlavyma hulvatama co vam roztrhaji puncochy nebo i saty dratenym kosem A na videu z Usti ta odporna kyslicnikova rapata baba se tesila ze je Show. Fuj - zlodeji jsou vsude i ve vlade, tak tam maji strcit maketu a ne original.Rvacka primitivek a cumilove no to je uroven

jasnovidec01 ( 2. května 2018 13:29 )

o 26% ????to je blábol,jo takhle 2,6 % to by sedělo,jenže bohužel ty zaměstnanci nají jen 7,5 hodinový ůvazek/zaměstnavatel víc neumožňuje/jelikož by při plném úvazku 8 hod.by fakt musely přitlačit,joo ,ale můžete si dodělat DPČ tedy dopočet hodin do plného úvazku ,dle hodin na měsíc to je 22x8 hod ale za jiných podmínek,stejně vám nedá mzda těch avízovaných 24 až 26 tisíc,to je skutečnost všech marketů,tomu se říká vnitropodnikové předpisy,tohle by měli pisálci vědět jaká je pravá skutečnost než něco vypustí z huby a naštvě lidi ,oni ty prodavačky se zase tak špatně nemají vždyť to psali v tisku.

Zobrazit celou diskusi