Sesuv půdy zmuchlal koleje u Dalovic. Vlaky tudy týden neprojedou

Autor: ČTK - 
16. 4. 2018
17:31

Správa železniční dopravní cesty chce do týdne obnovit provoz alespoň na jedné koleji na trati Cheb - Klášterec nad Ohří u Dalovic, kde se v sobotu sesunul násep pod kolejemi. Předpokládá náklady v milionech korun. V pondělí začaly práce na stabilizaci sesunutého svahu.

 

V sobotu vznikla v úseku mezi Dalovicemi a Hájkem závada na trati. Traťmistr pro jistotu zastavil provoz nejprve na jedné a pak i na druhé koleji. Krátce nato se svah pod jednou kolejí sesunul a kolej zůstala zkroucená ve vzduchu.

„V současné době analyzujeme celý stav a hledáme důvod, proč se celý svah dal do pohybu,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda Dodal, že se musí nejdříve rozhodnout o způsobu sanace nestabilního podloží a poté oprav jednotlivých částí svršku. Cílem bude v první řadě zprovoznit alespoň jednu kolej.

Příprava opravy a samotné práce na trati budou časově výrazně náročnější, náklady předpokládáme v desítkách milionů,“ řekla ČTK mluvčí SŽDC Kateřina Šubová

Na trati Cheb - Klášterec nad Ohří od soboty nejezdí vlaky kvůli sesuvu tzv. železničního spodku v úseku Hájek - Dalovice (na snímku z 15. dubna 2018). Traťmistr zjistil v místě ještě před sesuvem závadu, a proto se podařilo vlaky zastavit včas. Nahradila je autobusová doprava.Na trati Cheb - Klášterec nad Ohří od soboty nejezdí vlaky kvůli sesuvu tzv. železničního spodku v úseku Hájek - Dalovice (na snímku z 15. dubna 2018). Traťmistr zjistil v místě ještě před sesuvem závadu, a proto se podařilo vlaky zastavit včas. Nahradila je autobusová doprava. | ČTK

 Stane se to i jinde?

Podle ministra dopravy v demisi Dana Ťoka (za ANO) se zatím nebudou přijímat mimořádná opatření na jiných tratích. „Musíme zjistit, jestli je to věc naprosto unikátní, nebo je to věc, která se může stát i jinde. Pak to budeme kontrolovat, řekl dnes ministr ČTK na místě sesuvu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa