Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 6°C

Jak se Ficova Mária dostala na setkání s Merkelovou? Museli ji povýšit

Autor: Darina Jíchová - 
13. března 2018
11:24

Modelka a někdejší blízká spolupracovnice slovenského premiéra Roberta Fica Mária Trošková u něj začínala jako sekretářka, náhle se však jako někdo bez zkušeností v zahraniční politice objevila po jeho boku na důležitých jednáních se světovými lídry. Trošková navíc neprošla žádnou bezpečností prohlídkou a její jméno je spojováno i s lidmi, kteří mají podle všeho vazby na italskou mafii. Raketový kariérní vzestup Troškové zaznamenal i německý prestižní týdeník Der Spiegel.

„Jen aby se mohla účastnit setkání s kancléřkou Angelou Merkelovou, udělal Fico ze své sekretářky svou osobní poradkyni v otázkách zahraniční politiky,“ píší německé noviny.

Loňského setkání v Berlíně se účastnil i bývalý český premiér Bohuslav Sobotka. Slovenský úřad vlády ale obvinění Němců popírá. Nicméně když kancelář premiéra Fica nahlašovala, kdo se návštěvy účastní, Trošková byla označená za premiérovu poradkyni a ne za jeho asistentku, jak tomu bylo předtím.

Video  Fico ukázal milion eur za dopadení vraha novináře. Opozice žádá, aby vlivní rezignovali.  - TV JOJ
Video se připravuje ...

Německý týdeník tak potvrdil slova bývalého diplomata Ondreje Gažoviče, který minulý týden uvedl, jak se na schůzi Fica s Merkelovou styděl. Byl si dobře vědom toho, že Němci s přítomností Troškové na jednání nesouhlasili, ale premiér Fico si nedal říct a na její účasti trval. I Robert Kaliňák, který v pondělí podal demisi na svůj post ministra vnitra, Troškovou označil za „obyčejnou sekretářku“.

Trošková a její pletky s mafií

Úřad vlády ale trvá na tom, že nijak nepochybili a přítomnost Troškové na schůzi s Merkelovou byla naprosto v pořádku. Gažovič i německý týdeník se domnívají, že Fico musel Troškovou urychleně před odjezdem do Berlína povýšit, jinak by neměla šanci se na jednání dostat.

Jak upozornil Gažovič a připomněli němečtí novináři, Trošková nemá ani bezpečnostní prověrku, přesto se dostala do blízkosti nejdůležitějších osobností. Její jméno je navíc spojováno s italským mafiánem Antoninem Vadalou, který je podle posledního článku zavražděného investigativního novináře Jána Kuciaka (†27) přímo napojen na kalábrijskou mafii.

Video  Kiska chce novou vládu nebo předčasné volby. Fico ho obvinil z tajné schůzky se Sorosem.  - tv Joj
Video se připravuje ...

Vše o vraždě novináře Jána Kuciaka čtěte zde >>>

Poslední článek Jána Kuciaka o propojení italské mafie a slovenské politiky najdete zde >>>

Pollo ( 14. března 2018 11:17 )

 Ta holka je už od pohledu odborníci na zahraniční otázky. A mnohé další. Ti chlapi u moci jsou všichni stejní. Připomnělo mi to jednu naši, co taky dřela jak kůň.

sachmat ( 13. března 2018 16:42 )

Trošková je pro většinu pouhá luxusní děva (nic víc, nic míň) …, nemajíc žádné kontakty na italské podsvětí a Vadala to je již od pohledu obyčejný kriminálníček, ale některými přesto nazýván obchodník…. Mafie odjakživa byla, jest a bude stále o nějaký ten krok napřed…, každopádně není těžké logicky vydedukovat, že s největší pravděpodobností se nebude jednat o primitivní ignorantské osoby, nýbrž půjde a to především o inteligentní, vynalézavého rázu, kteří nebudou splňovat běžnou charakteristiku typu Vadala… Taktéž se domnívám, že osoba Trošková by posloužila nanejvýš jako zpestření volného večera a po noci plné pasionálních výbuchů …, by byla nad časným ránem (nutno podotknout diplomaticky) odkopnuta bez nějakých ma nebo mo… V oblasti Kalábrie budou mafiáni nejspíše stále dodržovat ten jejich puritánský styl, založený především na rodinných svazcích…. Závěrečná osobní filozofická úvaha...Mafie je věčná, v podstatě stejná a jenom občas měnící kabát.

Vecer ( 13. března 2018 12:38 )

Ty si sa úplne s konom zrazil Fico kradne s Kaliňák najbohatší muž u nás že ho to mal sposlaneckeho platu hajzlik mi dôchodcovia máme dôchodok 300 euro

Vecer ( 13. března 2018 12:35 )

Ty si sa úplne sklonom zrazil .

Zobrazit celou diskusi