Jiří (†32) zemřel v Thajsku. Zřítil se ze srázu u vodopádu

Autor: ČTK, simao, všm - 
23. 2. 2018
13:43

Dvaatřicetiletý český turista Jiří Bárta zemřel na thajském ostrově Samui, uvádí agentura DPA. Zřítil se ze srázu u vodopádu, kam je zakázaný přístup. 

Turista z České republiky zemřel po pádu z útesu na oblíbeném thajském ostrově Samui, podle webu news.com.au padal 30 metrů.

Zemřel při fotografování

Čech se na místo vydal se sedmi dalšími turisty, uvádí agentura DPA. Ze srázu u vodopádu Bang Khun Sri se zřítil ve chvíli, kdy ho fotografoval jeho kamarád. Tělo bylo vyproštěno až po pěti hodinách, protože porost kolem vodopádu je velmi hustý a nejde se do něj dostat vozidly, uvedla policie.

Podle turistické policie se dostal u turisty vyhledávaného vodopádu do oblasti, kde neměl co pohledávat. „Jsou tam znamení jak v thajštině, tak v angličtině, která zakazují vstup, ale turisté je stále ignorují,“ postěžoval si Boonchai Wannawatchanasuntorn. „Nehody se tam stávají často, protože svah je velmi strmý, skoro devadesátistupňový. A je velmi kluzký,“ dodal. 

Pětihodinová záchranná akce

Na místě přitom dochází podle policie každý měsíc v průměru ke čtyřem nehodám, z nichž některé bývají i smrtelné. Ostrov Samui se nachází na jihu Thajska v Siamském zálivu, asi 750 kilometrů jižně od hlavního města Bangkoku.

Loni v červenci uvízl pod vodopádem na tři dny britský herec Paul Nicholls. Při pádu si poranil čéšku a byl zachráněn až poté, co jeden z místních našel poblíž místa opuštěnou motorku. Nicholls hrál v oblíbeném televizním seriálu EastEnders; v jedné z vedlejších rolí se objevil i ve filmu Bridget Jonesová - S rozumem v koncích.

VIDEO: Australan zemřel při parasailingu v Thajsku:

Video  Australský podnikatel zahynul při parasailingu v Thajsku, spadl do moře  - YouTube

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

LidaB ( 26. února 2018 09:14 )

Vy vsichni jste u teho jiste byli a vite jak to cele bylo co se stalo atd.. Miluju tyto komentare a lidi kteri si vse dokresluji tak jak novinari

pomoooooc-hori ( 23. února 2018 14:11 )

Tak co tam leze, idiot??? Všude jsou cedulky s výstrahou, kam se nesmí, ale debilní Čecháček tam stejně vleze! Generace facebookových debilů

spania ( 23. února 2018 12:10 )

Já nevím,proč Češi pořád musí šplhat někam,kam se nesmí

jardavozembouch ( 23. února 2018 11:34 )

Určitě si natáčel ta přihlouplá selfíčka, jak je dnes zvykem. Sice na těch pafotkách vypadají hloupě, ale je to adrenalin a hlavně to hned poslat na frackobůk.

tomik007 ( 23. února 2018 11:03 )

Ten czech byl urcite moravak

Zobrazit celou diskusi
Další videa