Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C

Stovky lidí zaplnily sjezdovky. Sezonu odstartovaly další skiareály

Autor: jer, ČTK - 
17. prosince 2017
17:28

Na zahájení sezony se vydaly do Jizerských hor a do Harrachova stovky lidí. Plno bylo na svazích hlavně v sobotu. O víkendu v Libereckém kraji sněžilo, na sjezdovkách je tak dostatek přírodního sněhu. Všechny areály plánují plný provoz odstartovat o vánočních svátcích.

Na hraně kapacity byly v sobotu vleky v Harrachově. „Byl to nezvykle hezký víkend, přijelo nad očekávání hodně lyžařů a přálo i počasí,“ řekl vedoucí provozu lanovky Martin Nedvěd. Od pátku padal na horách sníh, přírodního je tak zhruba 70 centimetrů. „Celý areál bude v provozu od příštího pátku,“ řekl Nedvěd.

Do Rokytnice nad Jizerou přijelo v sobotu na zahájení nové sezony zhruba 1900 lidí. „Neděle před Vánocemi pak byla samozřejmě slabší, ale podmínky se výrazně zlepšily,“ uvedl vedoucí provozu Michal Matoušek. Během týdne budou provozovatelé pokračovat v zasněžování areálů a od 25. prosince už pojedou všechny vleky.

Spokojeni s návštěvností byli také v centru Paseky nad Jizerou. „Bylo plno, takže začátek sezony vyšel. Přes týden vleky nepojedou, abychom vše stihli připravit na svátky a hlavní sezonu,“ uvedl Martin Říha z areálu.

Jak naučit děti lyžovat? Takhle si s nimi zimu užijete nejlépe!

Video Jak naučit děti lyžovat? Takhle si s nimi zimu užijete nejlépe! - Supermámy/Simplerent

Rozjela se také lanovka na Ještěd. I tento areál bude ve všední dny nyní zavřený. „Chceme vyrobit nějaký sníh, protože tolik přírodního u nás nemáme, ačkoliv o víkendu sněžilo. Otevřeme zase o víkendu,“ uvedl Filip Svrček ze střediska.

I v jiných českých skiareálech se tento týden začalo lyžovat. Mezi jinými zahájily sezonu i resorty Lipno a Bublava na Sokolovsku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud