Přes 900 e-shopů nabídne dopravu zdarma na cokoli. Letos je akce na tři dny

Autor: ČTK, Mii - 
13. listopadu 2017
10:20

V pondělí 13. listopadu od 12:00 startuje každoroční předvánoční akce, během které e-shopy odpustí zákazníkům poštovné za jakékoli zboží. Letos se protáhne na tři dny, končí 15. listopadu o půlnoci. Do akce se zapojí více než 900 e-shopů. Informoval o tom srovnávač cen Heureka.cz.

„Prodloužit akci na tři dny jsme se rozhodli na základě ankety mezi samotnými prodejci. Aktuálně už se přihlásilo přes 900 e-shopů,“ uvedl ředitel zákaznického centra Heureky Jan Kriegel.

Mezi zapojenými e-shopy jsou například Datart, Mironet či Kasa.cz. „V rámci akce Dny dopravy zdarma jsme loni zaznamenali mírný nárůst v počtu objednávek doručených na adresu v porovnání s předchozím rokem. Letos očekáváme větší nárůst s ohledem na prodloužení akce. Naši zákazníci ale častěji volí osobní odběr,“ dodala ředitelka komunikace Kasa.cz Andrea Čižmářová. Největší e-shop Alza.cz plánuje od 13. do 15. listopadu vlastní akci s dopravou zdarma.

E-shopy si otestují připravenost dopravců

V loňském roce se před Vánoci významně zvýšil počet stížností na dopravce – nejčastěji na dobu dodání, některé zásilky byly opožděny až o 14 dní. Není vyloučeno, že se letos bude podobná situace opakovat, kvůli nedostatku řidičů dopravních společností. „Včasné objednání zboží sníží riziko opoždění balíčku na minimum. Právě totiž nastává doba, kdy jsou e-shopy i dopravci stoprocentně připraveni, ale nejsou zahlceni,“ dodal Kriegel.

Podle ředitele internetové přepravní služby Zaslat.cz Miroslava Michalka je na trhu standardem doprava zdarma nad 1000 korun, takže tato marketingová akce především akumuluje prodej levnějšího zboží do několika dnů. „Z pohledu přepravců půjde samozřejmě o výraznou krátkodobou zátěž, vnímáme to ale jako dobrý test připravenosti na hlavní sezonu,“ dodal.

Loni během Dne dopravy zdarma, kdy obchody neúčtovaly poštovné, Češi utratili rekordních 222 milionů korun. Do akce se zapojilo 1549 prodejců. Největší zájem byl o dětské zboží a vybavení pro dům a zahradu.

Hitem Vánoc budou mimo jiné drony

E-shopy letos čekají rekordní vánoční tržby, podle odhadu Asociace pro elektronickou komerci meziročně vzrostou o téměř pětinu na 38 miliard korun.

Na Dny dopravy zdarma po více než týdnu navážou nákupní akce importované z USA a Velké Británie. Black Friday letos připadá na 24. listopad, Cyber Monday na 27. listopad. Vrchol prodejů přes internet se čeká v polovině prosince.

Letošními vánočními hity mezi hračkami budou podle obchodníků drony, zvířátko Hatchimals a programovatelný robot z lega. Obecně roste poptávka po robotických a interaktivních hračkách a těch, které jsou odvozeny z populárních seriálů.

Dny dopravy zdarma se letos konají pošesté. Více informací o zapojených e-shopech je na dendopravyzdarma.cz.

Drony možná jednou budou sloužit i k roznášení balíků. V zahraničí je testuje Amazon, v Česku Mall.cz:

Video  Dron Mall.cz poprvé dopravil balík pomocí dronu. Podívejte se  - Mall.cz

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

info@... ( 13. listopadu 2017 11:43 )

Spousta eshopů, má dopravu zdarma permanentně. Respektive s ní počítají. Nic jako ZDARMA neexistuje, vždy se to musí zaplatit buďto z marže nebo se o to navýší cena pro zákazníka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud