Účetní Lenka pobodaná v Hurghadě zůstává v Egyptě. Má zraněná záda a nohu

Autor: jer, ČTK - 
23. července 2017
19:15

Češka zraněná minulý týden v pátek Hurgadě při útoku Egypťana nožem na turistky na pláži zatím zůstává v nemocnici v Káhiře. Do Česka se nebude vracet v neděli ani v pondělí. ČTK to sdělila mluvčí ministerstva zahraničí Michaela Lagronová. O zdravotním stavu ženy a jejím případném převozu do ČR v neděli jednali zástupci české ambasády v Egyptě s její rodinou a ošetřujícími lékaři.

Šestatřicetiletá Češka, kterou útočník na pláži nožem zasáhl do nohy a do zad, byla z Hurgady den po útoku přepravena vrtulníkem do Káhiry a tam hospitalizována. Do egyptské metropole za ní přijeli její přítel s dítětem a také její matka. „Česká občanka zůstává ještě v nemocnici a pokračuje v rekonvalescenci. V neděli ani zítra (v pondělí) se do ČR určitě vracet nebude,“ napsala Lagronová ČTK v textové zprávě.

Při útoku minulý týden v pátek Egypťan v Hurgadě nožem ubodal k smrti dvě Němky a zranil čtyři další turistky. Na hotelovou pláž se podle všeho dostal tak, že si zakoupil vstupenku k jednodennímu využití.

Egypt, který bojuje o udržení turistů, dosud nepodal oficiální vysvětlení motivu útočníka ani detaily o něm. Místní úřady podle médií po útoku uváděly, že v úvahu připadá kriminalita, terorismus nebo zdravotní problémy.

Pobodaná Lenka má v Egyptě posilu. A Paroubek před rozvodem randí ve Francii:

Video  Pobodaná Lenka má v Egyptě posilu. A Paroubek před rozvodem randí ve Francii  - Blesk TV

Vše o útoku v Hurghadě, zde

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

skaara ( 24. července 2017 08:31 )

Tak tohle absolutně nechápu - proč tu ženskou už nepustí domů ? Vždyť i tady by byla v nemocnici. Je mi jí moc líto. Udělali si tam z ní rukojmí

kardinal25 ( 23. července 2017 20:52 )

mr.dat pichat soulozit do pic.ky ptaka ulozit a gdyz z ptaka strika seme dev.ka stena je to ve mne

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud