Podle deníku muž také mluvil dobře německy a k obětem si nejdříve přisedl a zapředl s nimi rozhovor. Poté vytáhl nůž a ubodal je. Pak se vydal na další pláž, kde pobodal čtyři návštěvnice, mezi nimi i účetní Lenku (36) z Rakovnicka.

„Myslel jsem, že je to nějaký masér nebo že nám chtějí něco jen nabízet. Najednou jsem viděl, že vykřikla, že má v ruce něco a bodá ji. Tak jsem stál, on na mě zakřičel. Ji nechal, šel proti mně,“ řekl Lenčin přítel pro ČT. Když za útočníkem vyběhl, poranil si ruku. 

„Všichni lidi, co tam byli okolo, se snažili… Ale přece jenom asi trvalo déle, než přijel doktor. Přišlo nám to hrozně dlouho. Chtěli bychom co nejdřív domů, kdyby to šlo. Všichni nám drží palce,“ dodal.

Konec vstupenek na pláže pro místní

Podle informací z bezpečnostních kruhů útočník jednal na popud ISIS. Z oficiálních míst ale tato informace dosud potvrzena není. 

Egyptské úřady v souvislosti s útokem oznámily, že omezují vstup na pláže výlučně na hotelové hosty. Útočník se totiž na pláž dostal nejspíš na jednodenní vstupenku.

Video: Útočník zabíjel na hotelové pláži, za oběť mu padly dvě Němky

Video
délka: 00:41

Krvavý útok v Egyptě: Mrtvé Němky a zraněná Češka Twitter, Reuters a Hudba: Streets of Cairo, Studio Fontána, spol. s r.o.

Češka si v Egyptě pobude ještě tři čtyři dny

Pobodaná Češka má na léčení v Egyptě zůstat podle pondělním informací ještě tři čtyři dny, z Hurghady ji o víkendu převezli do nemocnice v Káhiře. A v Egyptě zůstali po pátečním útoku také Lenčin syn a přítel, kteří teď na náklady egyptské vlády bydlí v hotelu nedaleko nemocnice.

Pobodaná Lenka se podle české velvyslankyně Veroniky Kuchyňové Šmigolové cítí lépe a dostává léky na ředění krve. O víkendu za ní z Česka přiletěla maminka, která bydlí ve stejném hotelu jako přítel se synem.

„To, že se egyptské úřady takto starají, je myslím gestem, které je v tuhle chvíli zcela na místě. Nicméně stále doufáme, že se zdravotní stav mé sestry zlepší natolik, aby byl možný transport zpět do České republiky,“ uvedl pro Blesk.cz bratr pobodané.

Vše o útoku v Hurghadě čtěte ZDE >>>

Fotogalerie
15 fotografií