Vyhýbejte se davům a buďte ostražití, radí Čechům v Británii velvyslanectví

Autor: ČTK, Mii - 
6. června 2017
16:15

Čeští občané, kteří cestují do Londýna, se mají vyhýbat místům s vysokou koncentrací lidí a být ostražití. Doporučuje to české velvyslanectví v Londýně. V oblasti, kde v sobotu zaútočili teroristé, je podle českých diplomatů stále omezený provoz a některé ulice jsou uzavřeny. 

„Je zapotřebí důsledně dodržovat bezpečnostní opatření, sledovat místní média a řídit se pokyny bezpečnostních složek. Lze také předpokládat zvýšenou kontrolu osob a možnost provádění osobních prohlídek a kontroly zavazadel,“ uvedlo v úterý české ministerstvo zahraničí.

Podle české ambasády v Londýně byly v pondělí znovu otevřeny stanice metra London Bridge a Borough, které byly uzavřeny bezprostředně po atentátu. Kvůli vyšetřování je ale několik ulic v oblasti stále uzavřeno.

Nouzová linka i aplikace na pomoc

Tři útočníci v sobotu večer najeli dodávkou do lidí na mostě přes Temži, poté zamířili do nedaleké čtvrti Borough Market, kde zaútočili na náhodné chodce noži. Atentátníky policie zastřelila. Útok si vyžádal sedm mrtvých a desítky zraněných, Češi mezi nimi nebyli.

Lidé se podle české ambasády mají v případě potřeby obracet na nouzovou linku zastupitelského úřadu v Londýně na čísle +44 77 6968 2442. Ministerstvo zahraničí také doporučuje českým občanům mířícím do Británie zaregistrovat se v aplikaci DROZD, která slouží k poskytování rychlé pomoci občanům v nouzi.

VIDEO: Záběry z místa činu, kde teroristé zavraždili sedm lidí a další desítky zranili

Video Útok v Londýně: Dodávka najela do lidí. Pak teroristé vytáhli nože. - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zednik ( 6. června 2017 17:06 )

Tak to je snad rada z manuálu pro migranta, pohybujícího se volně bez dokladů po EU, ne ?

petr11 ( 6. června 2017 16:47 )

....manuál pro turisty...mají to pod kontrolou....

naidka ( 6. června 2017 16:38 )

Když vidím takový dav na ulici, vybaví se mi protikuřácký zákon v ČR.

jarda304 ( 6. června 2017 16:32 )

takže už žádné řeči o ohromné výhodě multikulti obohacování a nádheře rušného mnohonárodního Londýna

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud