Češi se valí na Instagram: Na síti jich je už 1,5 milionu a dál přibývají

Autor: ula - 
15. května 2017
05:13

Instagram zažívá v Česku úspěšné období. Od loňska narostl počet jeho aktivních uživatelů z 25 % na 40 %. Významně se daří i nové funkci Instagram Stories, která za necelý půlrok dotáhla v počtu uživatelů konkurenční Snapchat.

Instagramu se občas přezdívá nejpozitivnější sociální síť, protože tam téměř vždy najdete krásné fotografie, převážně jídla, krajin a krásných a usměvavých lidí.

„Zjištění aktuálního průzkumu dokládají, že Instagram je v České republice v současnosti neprogresivnější sociální sítí,“ uvedl ředitel AMI Digital Vladan Crha. „Zatímco loni používalo Instagram 25 % českých uživatelů internetu, letos to je již 40 %,“ dodal Crha.

Vymažte z Facebooku přátele, které neznáte, radí expertka. Podívejte se na rozhovor:

Video Vymažte z Facebooku přátele, které neznáte. Snadno se ztrapníte, říká expertka. - Blesk TV

Snapchat má smůlu

Slušný úspěch zaznamenala i nová funkce Instagramu, Instagram Stories, která svými rysy okopírovala konkurenční Snapchat. Stories nyní po necelém půlroce od spuštění používá už 20 % českých uživatelů internetu, tedy prakticky stejně jako konkurenční Snapchat (aktuálně 21 %).

„V čem měl navíc Instagram jednoznačně navrch, byl počet kontaktů. Zatímco na Instagramu jich průměrný Čech měl 113, v případě Snapchatu to bylo pouze 24. Očekávám, že tento trend bude pokračovat i nadále a uživatelská základna Snapchatu v Česku bude vlivem Instagram Stories stagnovat,“ uvedl Crha.

Tento ježek je hvědou Instagramu a dalších sociálních sítí:

Video Tenhle ježek je hvězda sociálních sítí: Paří mobilní hry a má sta tisíce sledujících. - profimedia

Instagram používají hlavně v Praze

Zajímavé je, že se popularita Instagramu dotýká všech věkových skupin uživatelů. Z nejmladších dotazovaných Čechů (15–29 let) ho aktivně používá více než polovina, a přestože v nejstarší sledované skupině (45–59 let) je pravidelných uživatelů pouze 7 %, přímou zkušenost s Instagramem přiznalo celých 22 % uživatelů starších 45 let.

Profil na Instagramu má dnes v České republice zaregistrováno již zhruba 1,5 milionu uživatelů. Nejvíce uživatelů je z Prahy, konkrétně 310 000. V Brně a okolí pak existuje 79 000 aktivních účtů a v Ostravě 44 000.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud