Dezert s kousky kovu. Veterináři stáhli 45 tisíc balení pudinků z Německa

Autor: ČTK, ula - 
26. dubna 2017
11:50

Veterináři nařídili stáhnout z prodeje 29 tisíc balení německých pudinkových dezertů značky Omira a 16 tisíc značky Kid´s world, mohou obsahovat úlomky kovu. Výrobky prodávala Billa a řetězce Coop, Flop, Hruška, Jednota a další menší obchodníci. Upozornění na kov dostali veterináři prostřednictvím evropského systému varování.

Německý výrobce Neuburger Milchwerke GmbH & Co stahuje několik druhů svých mléčných produktů, které vyrobil od 13. do 17. března letošního roku.

V Česku jde o dezerty s čokoládovo-vanilkovou a karamelovo-smetanovou příchutí, které Billa prodávala pod značkou Omira s datem trvanlivosti do 8. května. Dále pak o karamelovou smetanovou variantu, jejíž trvanlivost vyprší 9. května.

„Jednotlivá balení výrobků mají hmotnost 150 g. Dle informací, které má SVS k dispozici, mělo být do ČR distribuováno zhruba 29 tisíc balení výrobků,“ uvedl mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Na co si dát pozor u potravin? Podívejte se na rozhovor s europoslancem Pavlem Pocem (ČSSD)?

Video Na co si dát pozor u potravin - Blesk TV

Dezerty vraťte v místě prodeje

Další stahovanou značkou je Kid´s world o 70gramové hmotnosti s dobou trvanlivosti do 16. a 17. června. Výrobek od německé mlékárny je určený dětem, prodává se společně s hračkou. „Přesto, že není příliš pravděpodobné, že by se kovové úlomky nacházely ve větším množství balení, doporučujeme spotřebitelům, kteří by měli zmiňované dezerty doma, aby je vrátili v místě prodeje,“ dodal mluvčí.

Kov v potravinách v minulosti neřešily jenom mlékárny, ale i například výrobci uzenek. Loni veterináři prošetřovali nález dvoucentimetrového úlomku jehly v uzenině z Kosteleckých uzenin ze skupiny Agrofert. Šlo tehdy o druhý případ. Agrofert sdělil, že mohlo jít o úmyslné poškozování značky.

rockyshowman ( 26. dubna 2017 12:14 )

Povídali v MHD cestující : Jelikož si nechceme nechat líbit diktát od madam, tak se nás pokoušejí zlikvidovat jinak. Švábi by to určitě nežrali.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud