Sezona českého chřestu startuje: Zdravé afrodiziakum jde na dračku!

Autor: Jessica Lutišanová - 
23. 4. 2017
13:55

Milovníci chřestu, radujte se! Sezona této výjimečné pochutiny začala! Víte, že na Mělnicku jsou jedni z nejlepších pěstitelů na světě? Jejich chřest se vyváží až do Dubaje, odkud si ho objednává královská rodina.

Unikátní složení písčité půdy a klimatické podmínky se zasloužily o uznání českého chřestu ve světě. Výjimečný je především svou šťavnatou chutí.

Největší farma v Česku na tuto pochoutku je v Hostíně u Vojkovic ve středních Čechách. Roste tady na zhruba 150 hektarech půdy. „Očekáváme, že letos sklidíme 300 tun, z toho třetinu zeleného a dvě třetiny bílého chřestu,“ řekl jednatel společnosti Český chřest Jiří Šafář.

Kam se chřest z Mělnicka vyváží? „Putuje do Německa, Holandska, na Slovensko, do Rakouska, Francie i Ruska, ale třeba i do Dubaje. Odtamtud nás kontaktoval vyhlášený restauratér, který vaří pro královskou rodinu, a vyžádal si chřest od nás. Celkově na vývoz putuje zhruba 30 procent produkce,“ prozradil Jiří Šafář. V restauracích bílou a zelenou lahůdku najdete většinou od poloviny dubna do konce června, kdy probíhá hlavní chřestová sezona.

Tuzemský chřest se dělí na dva základní druhy – bílý a zelený. Rozdíl mezi nimi je ve způsobu pěstování. Bílý vyrůstá z takzvaných hrobů pod plachtami bez přístupu světla. Zelený dorůstá na světle, proto v něm na rozdíl od bílého probíhá fotosyntéza a obsahuje zelené barvivo chlorofyl. Rozdíl je také v chuti a ceně. Bílý je sladší a lze ho pořídit od 70 korun za kilogram, zelený od 140 korun za kilo.

Chřest roste velmi rychle, průměrně o osm centimetrů denně. „Po sklizení je třeba chřest co nejdříve zchladit, aby nezhořkl. Chladí se pomocí vody o teplotě jeden stupeň Celsia,“ vysvětlil Jiří Šafář. Pak se třídí podle kvality a do 48 hodin od sklizně odjíždí zelenina k zákazníkům.

Český chřest se v minulosti dodával na císařský dvůr ve Vídni, do Německa či Říma. Jeho sláva byla utlumena v padesátých letech komunistickým režimem. Dostal totiž nálepku pokrmu pro bohaté, buržoazního přežitku. Důvod ale prý byl úplně jiný.

Chřest po sklizni rychle podléhá zkáze a nejpozději do tří dnů musí být u zákazníků. Takové logistiky a tempa nebyl socialistický obchod schopen… Nyní je naštěstí sláva českého chřestu zase na vzestupu.

VIDEO: Začala sezona českého chřestu

Video Začala sezona českého chřestu - Jessica Lutišanová, Alexandr Malachovský

Zkuste zapečený chřest

Chřest má na lidské zdraví blahodárný vliv. „Detoxikuje, má v sobě látky, které z těla vylučují škodliviny. Jsou v něm také protirakovinotvorné látky. Je to vlastně taková první jarní očista těla. Chřest je i afrodiziakem, říká se mu král zelenin,“ vysvětlil pěstitel Jiří Šafář.

Dále snižuje hladinu cholesterolu, upravuje krevní tlak, pomáhá udržet zdravé cévy a silné srdce a upravuje hladinu cukru v krvi.

SUROVINY:

  • 16–20 výhonků chřestu
  • 16–20 tenkých plátků sušené šunky
  • 100 g parmezánu
  • 2 rajčata
  • 50–100 ml olivového oleje

POSTUP:

Chřest oloupeme a vaříme 5–7 minut. Po zchlazení ve studené vodě osušíme na kuchyňské utěrce a každý výhonek zabalíme do plátku sušené šunky. Na dno zapékací misky zastříknuté olivovým olejem dáme chřest zabalený v šunce, poklademe rozkrájená rajčata a posypeme nastrouhaným parmezánem a ještě zastříkneme olivovým olejem. V troubě předehřáté na 200 °C zapečeme cca 10 minut, až sýr lehce zezlátne.

 

Zapečený chřest

 

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

honza54.. ( 23. dubna 2017 15:25 )

Ale zase po něm budeš mít chuť na mr.dačku.

sores ( 23. dubna 2017 14:31 )

Kedlubna je chutnější, chřest je absolutně naprosto bez chutě,fuj!

Zobrazit celou diskusi
Další videa