Čtvrtek 30. listopadu 2023
Svátek slaví Ondřej, zítra Iva
Zataženo, sněžení -1°C

Sex v přírodě odhaluje olomoucká výstava. Popíchají se při „tom“ ježci?

Autor: rys - 
10. dubna 2017
15:20

Který živočich má největší penis? Jak se rozmnožují ježci, nepopíchají se „při tom“? Tyto a další detaily ze sexuálního života živočichů od blech po člověka se mohou dozvědět návštěvníci výstavy Milování v přírodě v olomouckém vlastivědném muzeu.

„Jde o nejodvážnější výstavu v historii muzea. Něco takového tu ještě nebylo. K vidění jsou takové věci jako třeba penisy kytovců, model ženské vaginy, souložící lišky a mnoho dalších zajímavostí ze světa rozmnožování,“ uvedl ředitel muzea Břetislav Holásek.

Výstava seznamuje návštěvníky se způsoby, jakými se jednotlivé druhy živočichů namlouvají, jak samci bojují o přízeň samic či jak probíhají samotné rozmnožovací akty. „Výstava je edukační a současně i hravá. Je hodně cílena na školní mládež,“ konstatoval Holásek a dodal: „Těší nás, že zájem mezi učiteli i žáky je obrovský.“

A k čemu je dobrý orgasmus?

„Pojali jsme výstavu takovým způsobem, že se snažíme představit intimní život v přírodě v paralele k člověku,“ řekl Blesku autor výstavy Petr Adamík. Projekt se snaží dát odpověď na otázky, k čemu je dobrý sex, jaké jsou pářící možnosti u různých druhů a jaká oblast rozmnožování přináší bizarnosti. Odpověď hledá i na otázku, k čemu je dobrý orgasmus.

Výstava návštěvníkům ukazuje, že rozmnožování je v mnoha případech velký boj. „Často je to opravdu doslova válka, jejímž cílem je zajištění přežití daného druhu či rodu,“ prozradil druhý autor výstavy Miloš Kirst s tím, že nejde jen o boje při dobývání partnerky, ale že řada samců kopuluje velmi bolestivým způsobem, aby samičku přešla chuť pářit se ještě s někým jiným.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud