Janoušek má na krku další obvinění z podvodu. Kvůli firmě na krevní testy

Autor: ČTK, mah - 
20. března 2017
09:28

Policie obvinila známého lobbistu Romana Janouška kvůli transakcím kolem společnosti Chambon. Ta se specializovala na provádění krevních testů. V souvislosti s laboratoří přitom policie už v lednu obvinila čtyři lidi z podvodu s celkovou škodou 39 milionů korun. Tehdy Janoušek, který stál u založení Chambonu a držel v něm podíl, mezi obviněnými ještě nebyl. Informaci přinesla v pondělí Česká televize.

Firma Chambon, u jejíhož zrodu Roman Janoušek stál, údajně získávala v letech 2009 až 2010 neoprávněně velké úhrady od pojišťoven za testy pro nemocnice, uvedl v lednu Český rozhlas. Mezi obviněnými jsou podle něj podnikatelé Luboš Pašek, který byl blízkým spolupracovníkem Janouška, a Petr Ullrich.

Laboratoř Chambon zajišťovala genetické krevní testy pacientů pro řadu nemocnic. „V souvislosti s touto obchodní společností došlo k zahájení trestního stíhání čtyř fyzických osob. Je jim kladeno za vinu spáchání zvlášť závažného zločinu podvodu. A dvěma osobám i zločin neoprávněné podnikání,“ řekl v lednu Radiožurnálu náměstek Vrchního státního zastupitelství v Olomouci Pavel Komár.

Obvinění si podle něj přišli na 103 milionů korun, celkovou škodu detektivové vyčíslili na 39 milionů.

Policie se na laboratoř zaměřila při rozsáhlé razii v roce 2013, která skončila pádem vlády premiéra Petra Nečase, a Paškovi tehdy policisté zabavili peníze a zlato za desítky milionů.

Státní zástupce Komár ale Rozhlasu nepotvrdil, zda zlato souvisí s kauzou Chambonu. Média již dříve uvedla, že nástupnická firma Chambonu - Synlab Genetics - má Všeobecné zdravotní pojišťovně splatit zhruba deset milionů korun. Podle VZP totiž firma Chambon uplatňovala proplacení peněz za úkony, které neměla ve smlouvě.

Janoušek si odpykává trest 4,5 roku vězení za to, že úmyslně srazil ženu autem. Trest má ale nyní přerušen ze zdravotních důvodů. Incident se stal v březnu 2012 v pražské Michli, kde opilý Janoušek nejprve naboural do jiného vozu a ujel. Když s ním řidička poté chtěla situaci řešit, rozjel se proti ní a porazil ji. Žena strávila přes měsíc v nemocnici.

VIDEO: Roman Janoušek už byl jednou odsouzen, podívejte se, jaký rozsudek si vyslechl za sražení ženy autem:
Video Rozsudek nad Romanem Janouškem - Ladislav Křivan

..krakonos500 ( 20. března 2017 19:55 )

Když je možno sejmout někoho z ODS, tak zákony musí jít stranou. Účel světí prostředky.

sores ( 20. března 2017 12:46 )

Ta s.vin.ě odporná sedět nepůjde co? Užívá si svobody že málem zabil a zdrhnul ožratý. Holt velmi dobře zaplatil, pustil pár spíše více miliónů, no a kdo by odolal! 9 z 10 určitě NE tak to chodí!

havran2 ( 20. března 2017 12:13 )

To je zajímavé,že Babiše tady všichni pranýřují,ale kolik je tady takových zlodějských mafiánů co si opravdu nakradli,nebyli souzeni a jen se usmívají,jak se jim v Česku daří i když daně neplatí a peníze mají zašité na Kajmaských ostrovech ! ! !

ivoadler ( 20. března 2017 11:26 )

Často si říkám, proč taky nejsem bohatý jako nějací mafiáni? Nejsem, co se dá dělat. Neumím to. S těmi bohatými bych se smířil, kdyby jejich bohatství bylo poctivé a ne nakradené. A proto volám z plna hrdel: zaplať pánbu za každýho zloděje, který skončí v kriminále.

starypes ( 20. března 2017 11:02 )

Ty můj kvítku medoví, to se nikdo nedoví. A hlavu za to dám, že nevrátí se nikdy zpátky, on všechno vodnés včas.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud