Scéna jako z filmu: Postřelený kanec se vřítil do školy!

Autor: Saša Vetkovská - 
16. 1. 2017
19:03

Se šípkovou, nebo se zelím? Stejný problém jako myslivci ve slavné Menzelově filmové komedii Slavnosti sněženek teď mohou řešit strážníci s myslivci v Litoměřicích. V místní škole totiž dorazili postřeleného kance.

Doslova filmová honička s kancem se odehrála v neděli odpoledne. O tom, jak se zraněné zvíře řítí městem, informovali lidé strážníky na linku 156. Policisté ho pronásledovali ze Střeleckého ostrova několika ulicemi, parkem.

Prase kličkovalo před auty. Zachytily ho při tom i městské kamery. Zvíře nezastavilo ani u 6. základní školy v ulici U Stadionu. Když se škola zvířeti postavila do cesty, proběhlo do budovy uzavřeným skleněným oknem.

„V šatnách se ho strážníkům a policistům podařilo zavřít. Přivolaný myslivec kance dostřelil,“ popisují strážníci nedělní odpolední drama na svých stránkách. Kuriózní případ se obešel naštěstí bez zranění lidí. Divočák ale ještě před svým skonem stačil napáchat ve škole pořádnou »paseku«.

Prase bylo drahé

Film Slavnosti sněženek natočil v roce 1983 režisér Jiří Menzel (78) podle stejnojmenné knihy Bohumila Hrabala (†82). K nezapomenutelným scénám patří právě nahánění divočáka Pepy.

Natáčení s prasetem bylo obtížné. Honorář za prase byl vyšší než honorář pana Hrušínského (pozn. red.: Rudolf Hrušínský hrál jednu z hlavních rolí),“ prozradil později režisér.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa