Zastřelte divočáka ve městě, dostanete 300 korun. Ústí odmění úspěšné lovce

Autor: uni, ČTK - 
29. prosince 2016
10:10

Ústí nad Labem dá 300 korun za každé divoké prase ulovené na nehonebních pozemcích. Divočáci trápí obyvatele krajského města už několik let. Školáci je potkávají na Střekově, pejskaři v Bertině údolí. Střílet je uprostřed zástavby přitom není jednoduché. Uvedl to náměstek primátorky Pavel Dufek.

Prasata způsobují škodu na majetku města i občanů. S rozrytým hřištěm se letos museli vypořádat fotbalisté ve Skoroticích, poničeno bylo dopravní hřiště v Krásném Březně a návštěvu divočáků zaznamenali také v plaveckém areálu Klíše. Prasata si přitom nevybírají denní dobu, nestarají se o provoz nebo počet lidí na místě. Zaskočila už nejednoho člověka na sídlišti Severní Terasa nebo v areálu dopravního podniku Všebořice. Jen v letošním roce nahlásili lidé 50 případů škod nebo výskytu divočáků ve městě.

„Myslivci dělají naháňky i v obydlených částech města, ale není to jednoduché. Občany na to vždy upozorňuje policie,“ uvedl Dufek. Podle něj jediné doporučení pro obyvatele je se místu vyhnout. Ne vždy je to však možné. Kdo třeba chodí do školy na Kamenném vrchu ráno pěšky, alespoň si hlasitě zpívá. Do centra města se prasata už také dostala. Jedno dokonce vběhlo do budovy polikliniky, kde ho uspal veterinář.

Počet ulovených divokých prasat sice roste, jejich stav ale podle Dufka stále není uspokojivý. Na přelomu let 2013 a 2014 myslivci zlikvidovali v katastru Ústí 1367 kusů černé zvěře, o rok později to bylo víc než 2000 kusů. Proto radní rozhodli podpořit lov tím, že za každý kus získají jednotlivé myslivecké spolky 300 korun, nejvýše mohou dostat 20 000 korun. Celkově má město připraveno na lov divočáků 120 000 korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud