Začínají slevy: Obchody otevírají po svátcích a rovnou zlevní, místy i 80 %

27. 12. 2016
08:00

Velké obchody se dnes po svátcích otvírají a začíná tradiční hlavní povánoční vlna slev. Kvůli nové legislativě to je o den později než v posledních letech. Obchodníci slibují slevy v desítkách procent, zejména na veškeré sezónní zboží. Nejvýhodnější má být nákup rozbaleného zboží, které se vrací jako nevhodný dárek.

Například slevy v řetězci Teco startují na 50 procentech, Euronics slibuje až 80 procent. „Povánoční výprodeje nám slouží k uvolnění skladů před novou sezónou, kdy budeme naskladňovat nové zboží,“ uvedla mluvčí Lenka Mastešová.

Například v Datartu budou výprodeje trvat do půlky ledna. Slevy dosáhnou až 70 procent. „Při jejich výpočtu vycházíme ze skutečných cen v předvánočním období. Výprodeje se budou týkat tisíce produktů napříč celým naším sortimentem od mobilních telefonů, příslušenství, malých kuchyňských spotřebičů až po velké spotřebiče a TV,“ uvedla mluvčí Iva Pavlousková. Loni byly hitem výprodejů televize, které tvořily polovinu obratu.

jozefe ( 27. prosince 2016 11:17 )

Můj šéf se už těší jak jich oškubeme o peníze, dáme zlevu a po zleve bude stejná.

zdenek43 ( 27. prosince 2016 10:45 )

ale,ale ...... oblbovaci kolorit pro l u z u, ktera i v roce 2016-2017 jim to z e r e ....... +++ Slibovali slevu, ale cenu nesnížili: ČOI rozdala obchodníkům pokuty....Slevy jsou pro obchodníky jen pouhým marketingovým lákadlem, jak zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI). Kontrolovaní obchodníci velmi často své zboží ani nezlevnili a uváděli ceny před slevou, nikoliv po slevě. Slevové akce jsou v Česku celoročním lákadlem, na něž velká část spotřebitelů stále slyší. „Málokdy si však ověřují, zda avizované slevy nejsou pouze fiktivní, anebo zda propagovaná ‚akční cena‘ není v sousedním obchodě zcela běžná,“ uvedl ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. Podle něj by lidé měli více zvažovat, jestli je sleva nabízeného zboží nebo služby skutečně výhodná, a porovnávat nabídky jiných prodejců.

hadraplan ( 27. prosince 2016 09:54 )

Pseudoslevy,cílem je nalákat lidi do obchodu.

petr11 ( 27. prosince 2016 08:25 )

....jen se hezky nacpat...to bude terč

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa