Začínají slevy: Obchody otevírají po svátcích a rovnou zlevní, místy i 80 %

Autor: bru/ČTK - 
27. 12. 2016
08:00

Velké obchody se dnes po svátcích otvírají a začíná tradiční hlavní povánoční vlna slev. Kvůli nové legislativě to je o den později než v posledních letech. Obchodníci slibují slevy v desítkách procent, zejména na veškeré sezónní zboží. Nejvýhodnější má být nákup rozbaleného zboží, které se vrací jako nevhodný dárek.

Například slevy v řetězci Teco startují na 50 procentech, Euronics slibuje až 80 procent. „Povánoční výprodeje nám slouží k uvolnění skladů před novou sezónou, kdy budeme naskladňovat nové zboží,“ uvedla mluvčí Lenka Mastešová.

Například v Datartu budou výprodeje trvat do půlky ledna. Slevy dosáhnou až 70 procent. „Při jejich výpočtu vycházíme ze skutečných cen v předvánočním období. Výprodeje se budou týkat tisíce produktů napříč celým naším sortimentem od mobilních telefonů, příslušenství, malých kuchyňských spotřebičů až po velké spotřebiče a TV,“ uvedla mluvčí Iva Pavlousková. Loni byly hitem výprodejů televize, které tvořily polovinu obratu.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

jozefe ( 27. prosince 2016 11:17 )

Můj šéf se už těší jak jich oškubeme o peníze, dáme zlevu a po zleve bude stejná.

zdenek43 ( 27. prosince 2016 10:45 )

ale,ale ...... oblbovaci kolorit pro l u z u, ktera i v roce 2016-2017 jim to z e r e ....... +++ Slibovali slevu, ale cenu nesnížili: ČOI rozdala obchodníkům pokuty....Slevy jsou pro obchodníky jen pouhým marketingovým lákadlem, jak zjistila Česká obchodní inspekce (ČOI). Kontrolovaní obchodníci velmi často své zboží ani nezlevnili a uváděli ceny před slevou, nikoliv po slevě. Slevové akce jsou v Česku celoročním lákadlem, na něž velká část spotřebitelů stále slyší. „Málokdy si však ověřují, zda avizované slevy nejsou pouze fiktivní, anebo zda propagovaná ‚akční cena‘ není v sousedním obchodě zcela běžná,“ uvedl ústřední ředitel České obchodní inspekce Mojmír Bezecný. Podle něj by lidé měli více zvažovat, jestli je sleva nabízeného zboží nebo služby skutečně výhodná, a porovnávat nabídky jiných prodejců.

hadraplan ( 27. prosince 2016 09:54 )

Pseudoslevy,cílem je nalákat lidi do obchodu.

petr11 ( 27. prosince 2016 08:25 )

....jen se hezky nacpat...to bude terč

Zobrazit celou diskusi
Další videa