Dopad „hrůzných“ obrázků na cigaretách? Češi kupují tabatěrky jak diví

Autor: sou - 
26. listopadu 2016
19:01

Tabatěrky se staly nedostatkovým zbožím. Stalo se tak poté, co se v trafikách začaly objevovat cigaretové krabičky s „ošklivými“ obrázky, které mají varovat před důsledkem kouření. Prodej pouzder se zvýšil o dvě stě procent. Jejich distributoři je tak momentálně doobjednávají například z Asie, zboží ovšem přijde až ve druhé čtvrtině příštího roku. Informaci přinesl deník Právo.

„Objednáváme z Asie, ale zboží přijde až někdy v březnu nebo dubnu. Obrátili jsme se na dodavatele z Německa či Itálie, ale ti nic nemají. I v těchto zemích jsou vyprodaní – situace je všude stejná. Nebyli jsme na takový zájem připravení,“ uvedl pro deník Právo Tomáš Karláček, šéf marketingu společnosti ATC distribution, s. r. o., největšího dodavatele kuřáckých potřeb v Česku.

Obrázky podle něj vadí zejména ženám, které si proto rády cigarety zahalí do něčeho, co je hezké na pohled. „Trochu se to svezlo i s obdobím Vánoc, kdy jsou prodeje vždy vyšší, nicméně i tak se nám zvýšil prodej cigaretových pouzder a těchto doplňků o dvě stě procent,“ sdělil distributor společnosti El Coyote Martin Vrzal. Podle něj navíc pouzdra na cigarety kupují i nekuřáci pro své přátelé, aby jim doma nestrašili ošklivou krabičkou. 

Zda spotřeba cigaret od začátku září klesla, není jisté. Ministerstvo zdravotnictví informace o snížení poptávky po cigaretách nemá prý jak zjišťovat. 

Od 20. května se na krabičkách cigaret objevují odstrašující obrázky s důsledky kouření:

honzazchaIoupky ( 26. listopadu 2016 21:01 )

každého kuřáka by měla krabička automaticky profackovat

moiaza ( 26. listopadu 2016 19:25 )

 Lidská hloupost nezná hranice. Místo krabiček, kupují tabatěrky. Je to stejné, jako když chtějí vlézt do přehrady, tak si vezmou deštník, aby nebyli mokří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud