Středa 23. června 2021
Svátek slaví Zdeňka, zítra Jan
Oblačno, bouřka 26°C

Krejčíř nechce být uprchlík. Stáhl žádost o azyl a může žádat o zrušení rozsudků

Autor: mib/ČTK - 
3. října 2016
21:15

Čech Radovan Krejčíř stáhl v Jihoafrické republice žádost o azyl, a jeho právníci proto žádají Městský soud v Praze, aby nebyl souzen jako uprchlý. Krejčíř by tak mohl dosáhnout zrušení rozsudků vydaných v Česku, uvedla v pondělí Česká televize (ČT). Azylové řízení ale také komplikovalo žádost Česka o vydání Krejčíře. V JAR si Krejčíř odpykává 35 let vězení za únos a mučení a čelí dalším obviněním.

Krejčířova advokátka Karolína Babáková sdělila v dokumentu pro Městský soud v Praze, že Krejčíř podal v JAR zpětvzetí žádosti o udělení azylu. „Podmínky pro vedení trestního řízení jako proti uprchlému nejsou dány,“ napsala.

Pokud by soud Babákové vyhověl, Krejčíř by pak podle televize mohl požadovat opakování i pravomocně skončených soudů, tedy kauz podvodů s akciemi Teplárny Otrokovice, vytunelování firmy Technology Leasing a daňového úniku firmy M5, za které dostal souhrnný trest 10,5 roku vězení.

Nepravomocný rozsudek a vila v exekuci

Loni byl také Krejčíř v Česku zatím nepravomocně odsouzen za snahu o vytunelování státního podniku Čepro a přípravu vraždy celníka na 15 let do vězení. Do tohoto trestu se započítávají i jeho dřívější odsouzení.

V případě zrušení rozsudků by se také dostala z exekuce Krejčířova vila za 100 milionů korun, uvedla ČT. Nemovitost by se ale nevrátila Krejčířově rodině, byla by soudem zablokována do nového verdiktu.

Podívejte se na Krejčíře v JAR:

joudajoudovy ( 4. října 2016 07:46 )

dalsi ucebnicovy priklad.... na univerzite v usa prednaci princip ceske tunelaze. soudni nepostih ceskeho lumpa, ktery si vse uplaci, muze byt dalsim vyukovym tematem - jak si ceska mafie uziva blahobytu a neni nicim a nikym postizitelna. takze...., za par mesicu mame krejcire v republice a odsoudi ho cca na 7let. doba stravena ve vezeni JARu se mu odecte a za vzorne chovani pujde v polovine trestu domu. rovnice o jedne nezname, tj. doba za mrizemi se bude rovnat minus 2roky a za ne dostane tucne odskodne. kdyz se dari, tak se dari, hlavne smejdum i jejim pohunkum a aby si nasi soudci splnili tabulky, odnese to obycejna nicka, ktera se spravedlnosti nedovola. vyse vydaju za soudni poplatky a pravnika budou prevysovat vysi skody. soudni masinerie mam tyto taskatice predvadi jiz 27.let.

Zobrazit celou diskusi
Další videa